Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Alkoholizm – jak wygrać walkę z nałogiem?

7 stycznia 2021 alkoholizm

Temat nałogów bez wątpienia jest bardzo trudny. Jednak najważniejsze jest, aby w ogóle podejmować rozmowy i uświadamiać ludzi w tym, czym jest uzależnienie, jak działa i co może nam przynieść. Wiedza i obeznanie w takich tematach są istotne. Dlatego też, jeśli chcesz wygrać ze swoim nałogiem, to musisz wiedzieć, jak się tego podjąć. Choć sam krok naprzód będący decyzją o wyjściu z uzależnienia jest już ogromnym postępem. Znajdź odpowiednią pomoc i podejmij dalsze działanie. Co możesz zrobić w tej nierównej walce?

Walka z uzależnieniem – jak sobie pomóc?

Pozostanie sam na sam ze swoim uzależnieniem nie jest dobrym wyjściem. Dopiero pomoc najbliższych, jak i specjalistów będzie skuteczne. Wsparcie w tym przypadku jest podstawą do dalszej pracy na samym sobą. Dlatego też jeśli decydujesz się na wyjście z nałogu, to znajdź specjalistów, którzy dobiorą dla Ciebie odpowiednią terapię oraz dodatkowe pomoce. W zależności od tego, z jakim nałogiem się borykasz, istnieją różne środki, które mogą być wsparciem. Wiele osób boi się przede wszystkim tego, że ktoś dowie się o ich problemie. Kliniki leczenia uzależnienie dają pełną dyskrecję jeśli chodzi o tak poważne sprawy. 

Jakie środki są najlepsze w walce z alkoholizmem?

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych uzależnień w Polsce jest alkoholizm. Dotyka on bardzo dużej liczby Polaków i tylko niektórzy potrafią wyjść z takiej choroby. Dlatego też w klinikach leczenia uzależnień stosuje się różne rodzaje terapii. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wszywka alkoholowa Szczecin. Taka metoda wymusza na pacjencie zaprzestanie picia alkoholu. Nazywa się ją terapią awersyjną. Jak sama nazwa wskazuje, w podświadomości pacjenta pojawia się przekonanie o powikłaniach, jakie będą towarzyszyć sięgnięciu po alkohol. Wszywka zawiera w sobie esperal. Tabletka z tymże środkiem jest zaszywana pod skórą pacjenta. Esperal w połączeniu z alkoholem powoduje bardzo nieprzyjemne skutki: zawroty głowy, nudności, wymioty, nadmierną potliwość oraz świąd skórny. 

Czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna?

Przede wszystkim zastosowanie wszywki alkoholowej jest bezbolesne. Zabieg przeprowadza się przy znieczuleniu. Tabletkę umieszcza się na plecach lub pośladkach. Jest to miejsce niewidoczne, dlatego nikt nie będzie wiedział, że właśnie walczysz z alkoholizmem. Zabieg jest w pełni bezpieczny – nie jesteśmy narażeni na żadne powikłania. Chyba, że zdecydujemy się na alkohol – wtedy pojawią się naprawdę przykre skutki. Wszywka alkoholowa to bardzo dobra terapia pomocnicza łączona z psychoterapią oraz terapią grupową. Wszystko to razem pozwoli raz na zawsze skończyć z nałogiem. Nowe, lepsze życie będzie naprawdę wytchnieniem od dotychczasowych problemów. Musisz tylko uwierzyć, że naprawdę możesz to zrobić. Zawalcz o lepsze życie i zdecyduj się na terapię, która rzeczywiście działa. Nie będzie łatwo – ale Ty na pewno dasz radę. 

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski