Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Dezodorant czy antyperspirant? Wybierz najlepszą opcję dla siebie

16 października 2023 Dezodorant czy antyperspirant

Na co dzień potrzebna jest nam dobra ochrona przed poceniem się. Intensywny dzień wymaga niezawodnego kosmetyku, który da nam świeżość i energię na dłużej. Możesz wybrać między dezodorantem i antyperspirantem, ale wcześniej ważne, aby poznać najważniejsze różnice między nimi.

Jakie działanie ma dezodorant?

Przede wszystkim dezodorant to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest maskowanie nieprzyjemnego zapachu. Jeśli zależy Ci na świeżości to wybierz właśnie dezodorant. Zamaskuje on objawy pocenia się czyli nieprzyjemny zapach. Dla zdecydowanej większości jest to właśnie najbardziej uciążliwe. Dezodorant ma łagodniejsze działanie ja skórę. Jest to dobry wybór, gdy jest chłodniej lub nie zależy nam na ograniczeniu ilości potu. Można go także używać w domu lub wtedy, gdy mniej się pocimy. Dezodoranty to znane kosmetyki, które każda kobieta ma w swojej kosmetyczce, bo są bardzo praktyczne. To co je także wyróżnia to wyraziste nuty zapachowe. Można je dobrać do balsamu do ciała lub do perfum i wtedy zapachy nie będą się wzajemnie wykluczać. Z kolei antyperspiranty mogą być całkiem bez zapachu. Czy wiesz jednak, czym różni się dezodorant od antyperspirantu? Przeczytaj kolejny rozdział i dowiedz się jakie są różnice.

Antyperspirant to niezawodna ochrona

Czym wyróżnia się antyperspirant? Jest to kosmetyk o mocnym i długotrwałym działaniu. Blokuje on gruczoły potowe i tym samym hamuje wydzielanie potu. Jednocześnie zwalcza bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach na skórze. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają problem z nadmiernym poceniem się, uprawiają czynnie sport lub potrzebują całodziennej ochrony. Jego działanie to nawet 24 godziny, co jest naprawdę dobrym rezultatem. Każdy, kto chce czuć się pewnie przez cały dzień od rana do wieczora, nie martwiąc się o mokre plamy, powinien sięgnąć po antyperspirant. Jest to najbardziej skuteczny kosmetyk, jeśli chodzi o hamowanie pocenia się. Dzięki temu można poczuć się świeżo i czysto przez cały dzień. Jest to pierwszy wybór dla większości osób, które nie lubią niespodzianek takich jak nieprzyjemny zapach. 

Jaki rodzaj antyperspirantu wybrać?

Bardzo popularne sa antyperspiranty w sprayu, które działają natychmiastowo i sa wygodne w używaniu. Wystarczy spryskać czystą i suchą skórę z odległości około 15 centymetrów i gotowe. Ten rodzaj antyperspirantu wysycha najszybciej, dlatego cieszy się tak dużym powodzeniem. Druga rodzaj to antyperspiranty w kulce, które mają bardziej płynną postać. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są bardziej poręczne do schowania w łazience lub zabrania ze sobą. Po aplikacji trzeba chwilę odczekać aż kosmetyk wyschnie. Przyjęło się, że taki kosmetyk w kulce jest bardziej skuteczny niż jego odpowiednik w sprayu. I wreszcie ostatni rodzaj to antyperspirant w sztyfcie, który wyróżnia się tym, że ma w sobie więcej składników pielęgnujących i potrafi zadbać o delikatną skórę pod pachami. Jedyny minus to możliwość zostawiania plam na ubraniach. Dlatego należy odczekać i zakładać ubranie dopiero wtedy, gdy kosmetyk się dobrze wchłonie.

Materiał zewnętrzny

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dezodorant czy antyperspirant
usuwanie tatuażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

usuwanie tatuażu