rybikolagen.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jaka kanwa do haftu krzyżykowego
Lifestyle

Jaka kanwa do haftu krzyżykowego

Osoby pasjonujące się hafciarstwem lub dopiero zaczynające swoją przygodę z tym gatunkiem rękodzieła oprócz dobrej jakości nici i odpowiednich igieł powinny zaopatrzyć się w kanwę, która najlepiej sprawdzi się przy tego rodzaju hafcie. Jaką kanwę wybrać, aby pracowało się najwygodniej?

Czym jest kanwa?

Kanwa to inaczej tkanina do haftu – to na niej tworzy się kompozycję z nici zdobniczych. Ważne, aby cechowała ją wysoka jakość i staranne wykonanie z bawełnianych, naturalnych włókien. Dobrze, jeśli kanwa ma prosty, policzalny splot – to bardzo przydaje się podczas wykonywania haftu krzyżykowego. Oczywiście, w zależności od zapotrzebowania czy też po prostu pomysłu na dany haft potrzeba kanwy o określonym splocie, gęstości oczek, a nawet kolorze. Jeżeli wzór do wyhaftowania jest szczególnie skomplikowany lub jeśli osoby początkujące podejmują dopiero swoje pierwsze próby z haftem przydatna może okazać się kanwa z nadrukiem, która będzie bardzo pomocna we wprawianiu się. Przed zakupem kanwy warto zorientować się w różnych ofertach i wybrać profesjonalny sklep, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów i akcesoriów stworzonych z myślą o hafciarstwie. Daje to gwarancję odpowiedniej jakości produktów takich jak igły, nici zdobnicze oraz kanwy.

Kanwa o 54 oczkach

Zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane z łatwością odnajdą się w hafcie na kanwie Aida 14ct. Jest to kanwa posiadająca 54 oczka na 10cm, co oznacza, że na każde 10 centymetrów kanwy przypada 54 oczek do umieszczenia w nich krzyżyków. Można wykonać na niej zarówno mniejsze, jak i większe formy. Kanwa Aida 14ct to odpowiednia kanwa do haftu krzyżykowego liczonego, jak również do haftu półkrzyżykowego. Jest to naturalna tkanina o dobrym gatunku, pracuje się na niej wygodnie – pozwala zarówno na kreatywność i tworzenie wzorów według własnych upodobań, jak też na dokładne odwzorowanie wzoru graficznego wydrukowanego na papierze. Kanwa Aida 14ct jest dostępna w wielu kolorach, w zależności od indywidualnych upodobań hafciarzy i hafciarek – są to popularne beże i szarości, błękity, ale także ciemna zieleń, żywa czerwień czy intensywny chabrowy błękit.

Co można wyhaftować na kanwie?

Kanwa daje wiele możliwości – począwszy od zdobnego wykańczania odzieży i dodatków, poprzez ozdabianie obrusów, pościeli i serwetek, a skończywszy na wyrobach typowo dekoracyjnych – jak np. ścienne makatki. Haft krzyżykowy na kanwie to świetny sposób na twórczy relaks – takie właśnie rękodzieło pozwala nie tylko odprężyć się, ale też stworzyć coś, czym można udekorować mieszkanie czy obdarować bliskich.