Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Jaką piłę spalinowa kupić Stihl czy Husqvarna?

28 maja 2021 Jaką piłę spalinowa kupić

Wybór odpowiedniego modelu piły spalinowej jest bardzo ważny, ponieważ od tego zależy komfort wykonywanej pracy. W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli, wśród nich są piły Husqvarna oraz Stihl. Z tego tekstu dowiesz się, którą warto wybrać.

Piła spalinowa – jak wybrać dobry model?

Zanim przejdziesz do analizowania poszczególnych modeli i ich specyfikacji, warto przemyśleć, do czego będziesz wykorzystywał piłę spalinową. Od tego w głównej mierze zależy, jakie urządzenie wybierzesz. Jeśli szukasz uniwersalnego sprzętu, który dobrze się sprawdzi w trudnych warunkach, to wybierz model mocniejszy. Jeśli często będziesz go używał, np. do wycinania drzew, to się zastanowić nad droższym, profesjonalnym urządzeniem. Nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, żeby kupić taki model? W takim razie skorzystaj z możliwości, jakie daje pożyczka przez internet. Do łatwiejszy prac, np. do przycinania gałęzi, warto wybrać model lżejszy, który nie będzie zbyt dużym obciążeniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piły spalinowej?

Gdy już wiesz, do czego będzie używał sprzętu, można przejść do analizy poszczególnych elementów specyfikacji. Przede wszystkim, warto wziąć pod uwagę moc silnika. Jest to bardzo ważny parametr, który wpływa na działanie całego urządzenia i komfort Twojej pracy. Im mocniejszy silnik, tym lepiej sprawdzi się w trudnych warunkach. Więc jeśli piła spalinowa ma służyć do częstego ścinania dużych drzew, to musisz się zdecydować na mocniejszy model. Wraz z mocą jest powiązana waga urządzenia. Większe i mocniejsze modele, będą automatycznie cięższe. Są one najczęściej zdecydowanie droższe, ale w trosce o komfort pracy warto dołożyć trochę pieniędzy. Jeśli nie masz gotówki, to przyda Ci się pożyczka przez internet. Do łatwiejszych prac, lepiej jest wybrać piłę, która nie waży zbyt dużo, ponieważ dzięki temu będzie Ci się łatwiej pracowało. Warto też zwrócić uwagę, na długość prowadnicy piły. Do cięcia grubych konarów przyda Ci się urządzenie o długości 40-45 cm. Jeśli planujesz wycinać tylko gałęzie i krzewy, to możesz kupić mniejszy model.

Stihl czy Husqvarna – którą piłę wybrać?

Obydwaj producenci są bardzo popularni w Polsce i produkują urządzenia wysokiej jakości. Decydując się na jedną czy drugą firmę, masz gwarancję, że sprzęt jest właściwie skonstruowany. Dlatego lepiej jest dopasować sprzęt do własnych potrzeb, najlepiej nie zamykając się na żadną markę.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie ozdoby do domu wybrać
Nawilżacz ewaporacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nawilżacz ewaporacyjny