Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jakie kosmetyki warto stosować na noc?

23 sierpnia 2023

Nocna pielęgnacja jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie w tym okresie w organizmie zachodzi wiele procesów regeneracyjnych. Według naukowców w nocy komórki dzielą się aż dziesięciokrotnie szybciej niż za dnia, a największa ich aktywność przypada na okres między godziną drugą a trzecią w nocy, kiedy odbudowuje się naskórek i usuwane są szkodliwe toksyny. Dowiedz się, jakie kosmetyki warto stosować na noc!

Dlaczego wieczorna pielęgnacja twarzy jest ważna?

Dla ludzkiej skóry noc jest bardzo aktywnym okresem. Gdy śpisz, w Twoim organizmie zachodzi wiele regeneracyjnych procesów, których celem jest odbudowa tkanek. W tym czasie skóra nie jest narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak promienie słoneczne, światło niebieskie czy smog, dzięki czemu zdecydowanie szybciej wchłania składniki aktywne. Dlatego specjaliści zalecają, aby na noc stosować kosmetyki z wysokim stężeniem tego rodzaju substancji, ponieważ wówczas szybciej uzyskasz widoczne efekty. Jednak, aby wieczorna pielęgnacja była skuteczna, musisz przeprowadzić ją w sposób prawidłowy. Podstawą wieczornych zabiegów powinien być dokładny demakijaż i delikatne oczyszczenie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Na tak przygotowaną skórę możesz nałożyć tonik, serum i dobry krem przeciwzmarszczkowy.

Czym powinien się charakteryzować dobry krem przeciwzmarszczkowy na noc?

Krem przeciwzmarszczkowy na noc to ostatni i zarazem najważniejszy krok w wieczornej rutynie. Wybrany kosmetyk powinien charakteryzować się długotrwałym i kompleksowym działaniem. Takie produkty zwykle mają gęstą konsystencję i zawierają składniki aktywne o udowodnionym działaniu. W jakim wieku stosować krem przeciwzmarszczkowy na noc? Włączenie kosmetyków przeciwzmarszczkowych do wieczornej rutyny jest kwestią bardzo indywidualną. Jednak specjaliści podkreślają, że warto rozpocząć ich stosowanie już po 25 roku życia. Na rynku znajdziesz kremy przeciwzmarszczkowe z witaminą C, kwasem hialuronowym lub retinolem. Świetne rezultaty uzyskasz również, jeśli zastosujesz krem zawierający Pro-Xylane. Jest to składnik aktywny pochodzenia roślinnego, który został opracowany i opatentowany przez L’Oréal Paris. Liczne opracowania naukowe wykazały, że Pro-Xylane korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne naskórka i widocznie poprawia teksturę skóry, a włączenie go do codziennej rutyny pielęgnacyjnej szybko przynosi doskonałe efekty.

Czego unikać podczas wieczornej pielęgnacji?

Choć wieczorna pielęgnacja nie jest skomplikowana, to jednak trzeba wygospodarować na nią czas. Jeśli za szybko wykonasz demakijaż, możesz to zrobić niedokładnie, przez co reszki tuszu lub cieni będą działały drażniąco na Twoją skórę przez całą noc. Dodatkowo to ważne, aby nie używać mocnych peelingów, które mogłyby wysuszyć skórę i uszkodzić jej delikatną strukturę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybieraj kosmetyki, które są przeznaczone do stosowania na noc. Takie preparaty mają odpowiednią konsystencję i skład, dzięki czemu gwarantują szybkie i skuteczne działanie. W efekcie rano Twoja skóra będzie dobrze nawilżona, promienna i wypoczęta.

Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest całkowite pominięcie wieczornej pielęgnacji. W takim wypadku po przebudzeniu będziesz odczuwać znaczny dyskomfort, a wykonanie dziennego makijaży stanie się znacząco utrudnione. Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu na przygotowanie skóry do nocnego odpoczynku.

Materiał zewnętrzny

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dezodorant czy antyperspirant
usuwanie tatuażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

usuwanie tatuażu