Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jakie są metody na usuwanie tatuażu?

24 października 2022 usuwanie tatuażu

Tatuaże często są błędem młodości i szybkich decyzji. Dlatego też powstały specjalne usługi w gabinetach, które pozwalają na to, by można było usunąć tatuaż bezpiecznie i profesjonalnie.

Na czym polega usuwanie tatuażu?

Obecnie najlepsza metoda na usunięcie tatuażów jest laser. Metoda ta polega na tym, by w sterylnych warunkach specjalista przykładał do ciała głowicę, która za pomocą wiązek laserów usuwa tatuaż lub jego część. Laser ten wnika głęboko w skórę, dlatego też barwnik, z którego został wcześniej wykonany tatuaż, może się rozpuścić. Należy jednak pamiętać, że po usunięciu tatuażów mogą pozostać nieznacznie widoczne blizny.

Jakie tatuaże można usunąć?

Dobrze jest wiedzieć, że za pomocą laseru można usuwać tatuaże wykonane różną metodą. Dzięki temu osoby, które chcą pozbyć swojego tatuażu, to bez problemu mogą wybrać, który rysunek już im się nie podoba. Laser poradzi sobie zarówno z tatuażem jednokolorowym, jak i takim, który jest wykonany przy pomocy wielu kolorów.

Czy można odczuwać ból podczas usuwania tatuażu?

Nawet gdy wybierze się laserowe usuwanie tatuażu, to trzeba się spodziewać tego, że może wystąpić również uczucie bólu. Przeważnie jest to ból porównywalny do tego, który towarzyszy podczas robienia tatuażów, lub może być nieco mniejszy. Wszystko zależy także od tego, w jakim miejscu jest zrobiony tatuaż oraz jakiej jest wielkości.

Dowiedz się więcej na https://www.wrosinski.pl/zabiegi/usuwanie-tatuazu/.

Jakie są jeszcze dostępne metody usuwania tatuaży?

Oprócz popularnej metody laserowej można również usunąć tatuaż chirurgicznie lub za pomocą elektroagulacji. Można wybrać też złuszczanie chemiczne czy mechanicznie. Dość mocno popularną metodą jest usuwanie tatuaży metodą IPL, czyli polega to na tym, że specjalne światło niszczy barwnik. Zabieg ten jest podobny do laserowego usuwania. Warto jednak wspomnieć, że przy metodzie IPL, trzeba powtarzać zabiegi nawet do pięciu razy, gdyż nie można usunąć tatuażu przy pierwszej wizycie.

Czy są jakieś przeciwwskazania do usuwaniu tatuaży?

Jak przy każdej ingerencji, to również tutaj występują takie ograniczenia jak:

  • ciąża,
  • hemofilia,
  • znaczna opalenizna,
  • infekcje skórne,
  • przyjmowanie niektórych leków.

Gdy przyjmuje się specjalistyczne leki, które mogą być przeszkodą, by usunąć tatuaż, to dobrze jest wcześniej skontaktować się z lekarzem, który może na ten czas przepisze zastępcze leki, które nie będą utrudniały podejścia do zabiegu.

Należy pamiętać, że tatuaże trzeba usuwać tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych i nie można tego robić w domu.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dezodorant czy antyperspirant
usuwanie tatuażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

usuwanie tatuażu