Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Rower miejski, czyli jak żyć zdrowiej na co dzień?

26 września 2021 Rower miejski sposobem

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości. Warto każdego dnia robić wszystko, aby poprawić swoje samopoczucie, dbając o siebie we wszelkich aspektach. Więcej ruchu, zdrowa dieta, mniej stresu na co dzień, to coś, co przynosi niesamowitą zmianę i poprawę. Poniżej garść informacji na temat tego, jak można przemycić aktywność fizyczną, nawet jeśli nie jest się wielkim fanem sportu.

Rower miejski na co dzień

W Polsce rośnie popularność rowerów miejskich, stają się one alternatywą dla samochodów oraz komunikacji miejskiej. To właśnie rowery miejskie są coraz częściej widziane w przestrzeni publicznej i wykorzystywane do dojazdów do pracy oraz poruszania się w innych celach. To naprawdę świetna zmiana. Bierzemy dobry przykład z takich nacji, jak na przykład Holendrzy, Duńczycy czy Niemcy. To właśnie na Zachodzie sporo osób porusza się rowerami, zostawiając samochody w garażach i na parkingach. Rodziny decydują się nawet na zrezygnowanie z jednego z samochodów, aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Używanie roweru miejskiego ma zatem zarówno wydźwięk ekologiczny, jak też prozdrowotny. Poza tym nie sposób nie wspomnieć również o sporych oszczędnościach, które związane są z wydatkami na paliwo czy bilet miesięczny na przejazdy komunikacją miejską.

10.000 kroków każdego dnia

Codziennie ważna jest pewne dawka ruchu, aby zachować formę oraz zdrowie. Już od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna pomaga w radzeniu sobie ze stresem i przekłada się na lepszą jakość życia. Warto zatem ściągnąć sobie aplikację z krokomierzem i zwyczajnie liczyć, ile kroków zrobiło się codziennie. Specjaliści mówią, że wystarczy 10.000 kroków, aby zażyć dawkę ruchu, która potrzebna jest do zdrowego funkcjonowania. Wbrew pozorom nie jest to wcale aż tak dużo. Wystarczy zrezygnować z windy, częściej wybierać schody, wyjść z autobusu jeden przystanek wcześniej i przejść się do pracy lub do domu, zabrać dziecko na popołudniowy lub wieczorny spacer. Osoby, które zaczęły mierzyć liczbę kroków, jakie pokonują każdego dnia, czują się bardzo zmotywowane do tego, aby ruszać się jeszcze więcej. Zwyczajnie pozytywnie działa na nie to, że aplikacja da sygnał, że właśnie osiągnęło się swój cel.

Na zakupy rowerem

Rower, który jest świetną alternatywą dla komunikacji miejskiej czy samochodu, jest też doskonałym narzędziem usprawniającym życie. Z roweru można korzystać praktycznie każdego dnia, aby załatwiać obowiązki, takie jak zakupy, wyjście na pocztę, dojazd na basen czy siłownię. W wielu miastach Polski powstają nowe ścieżki rowerowe, zdecydowanie dużo dobrego dzieje się, jeżeli chodzi o infrastrukturę dla rowerzystów. Można sprawdzić sobie ścieżki rowerowe na mapach miast, które dostępne są w internecie. W praktycznie każdej, większej aglomeracji istnieją też rowery miejskie do wynajęcia, z których można korzystać po to, aby wygodnie zwiedzać. Nie trzeba posiadać roweru na własność, by móc z niego korzystać.

Aplikacja do wynajęcia roweru miejskiego

Zwiedzanie nowych miejscowości na rowerze to jeden ze świetnych sposobów na to, aby wtopić się w tłum i poznać zupełnie nowe oblicze tej aglomeracji. Warto wcześniej sprawdzić, czy w wybranym przez nas mieście można wypożyczyć rower, a następnie ściągnąć sobie na telefon odpowiednią aplikację. To banalnie proste i tanie. W ten sposób można podróżować nie tylko po miastach polskich, ale również europejskich. Nie da się ukryć, że moda na wynajmowanie rowerów miejskich, które dostępne są w przestrzeni publicznej, przyszła do nas właśnie z krajów zachodnich. Teraz ma się dobrze i u nas.

Poza rowerami warto sprawdzić też inne produkty z kategorii Sport i turystyka: https://primado.pl/sport-i-turystyka

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ścieżka gimnastyczna pod lupą
Rower miejski sposobem
modna odzież sportowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

modna odzież sportowa