Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Czym charakteryzuje się lampa CFL?

30 lipca 2021 lampa CFL

Do prawidłowego rozwoju roślin konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków. Dotyczy to zwłaszcza uprawy prowadzonej w pomieszczeniach. Jednym z czynników, który warunkuje nie tylko wzrost i kwitnienie, ale przede wszystkim przetrwanie rośliny, jest odpowiednie oświetlenie. W uprawie indoorowej może zapewnić je lampa CFL stosowana obecnie zarówno przez doświadczonych ogrodników, jak i amatorów.

Uprawa prowadzona w pomieszczeniach powinna polegać na stworzeniu optymalnych warunków do wzrostu, kwitnienia i owocowania roślin. W przypadku hodowli w growboxach konieczne staje się zastąpienie promieni słonecznych oświetleniem sztucznym. Doskonale nadają się do tego lampy CFL, które charakteryzuje specyficzny kształt, przypominający spiralę albo literę U. Ich atutem jest stosunkowo nieduży pobór mocy wahający się w zakresie od 85W do 300W. Dzięki temu żarówki praktycznie w ogóle się nie nagrzewają i są energooszczędne. Ich zaletę stanowi również to, że do działania nie potrzebują dodatkowych zasilaczy ani innych urządzeń. Charakteryzuje je wbudowany własny układ zasilania, co znacznie ułatwia ich obsługę.

Lampa CFL sprawdza się w indoorowej uprawie roślin między innymi ze względu na jej efektywne działanie. Przy stosunkowo niskim poborze mocy gwarantuje wysoką, w porównaniu z innymi żarówkami o identycznym zapotrzebowaniu energetycznym, intensywność. Podczas świecenia nie nagrzewa się mocno i nie powoduje wzrostu temperatury, co również odgrywa duże znacznie podczas prowadzenia hodowli. Kolejny atut to długa żywotność żarówek CFL, którą odznaczają się nawet przy wielu godzinach nieprzerwanej pracy.

Kiedy stosować lampę CFL?

Lampa CFL jest energooszczędna, wydajna, bezpieczna, a także prosta i wygodna w użytkowaniu. Świetnie sprawdza się zarówno w uprawie amatorskiej, jak i profesjonalnej prowadzonej przez doświadczonych ogrodników. Umożliwia uzyskanie doskonałych efektów w hodowli roślin pomimo niesprzyjających warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Zastosowana do uprawy indoorowej daje doskonałe efekty w postaci zwiększonych plonów. W sprzedaży oferowana jest zarówno jako osobny produkt, jak i w zestawie wraz z kompletnie wyposażonym growboxem, który stanowi świetną alternatywę dla osób rozpoczynających przygodę z uprawą roślin w pomieszczeniach. W takim zestawie poza lampą znajduje się też filtr węglowy, analogowy programator czasowy oraz urządzenie przeznaczone do wentylacji. Odpowiednio dobrane oświetlenie jest jednym z tych czynników, które pozwalają osiągnąć sukces w uprawie.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie ozdoby do domu wybrać
Nawilżacz ewaporacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nawilżacz ewaporacyjny