Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Wybieramy donice na taras

29 października 2021 Wybieramy donice na taras

Kwiaty w donicach mogą być piękną dekoracją balkonu, tarasu albo ogrodu. W obecnych czasach producenci oferują szeroki wybór takich produktów. Są one dostępne w różnych kolorach i fakturach, a także kształtach, dzięki czemu bardzo ładnie można podkreślić urodę wiosennych roślin.

O czym pamiętać przy wyborze donic na taras? Jak dopasować odpowiednią doniczkę do konkretnego rodzaju kwiatów i w jakich pojemnikach najlepiej będą rosły?

Jakie błędy popełniamy podczas zakupu donic na taras?

Najczęściej popełnianym błędem jest to, że zwracamy uwagę wyłącznie na aspekt wizualny. Oczywiście ważny jest sam wygląd, ale przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić jakość materiału, z jakiego wykonano donice na taras. Nie chcemy przecież zakupić kiepskiej jakości produktu, który będzie kruszył się już po roku użytkowania i trzeba go będzie wymienić na nowy.

Zanim zdecydujemy się na zakup donic, musimy także przemyśleć to, gdzie nasze rośliny będą zimować. Nie wszystkie można bowiem przechowywać na zewnątrz. Jeśli więc nie mamy na to miejsca w domu, to należy zakupić takie, które będą wytrzymałe na mróz, czyli zaprojektowane z impregnowanego materiału.

Jakie można zakupić rodzaje donic?

Kiedy aranżujemy przestrzeń na tarasie, to warto dążyć do tego, aby uzyskać efekt spójności. Dlatego też na taras drewniany, warto wybrać doniczki w podobnej fakturze. W ten sposób będziemy mogli uzyskać absolutną harmonię, dzięki czemu nasz organizm będzie efektywnie wypoczywał w takim miejscu.

Dostępne na rynku rodzaje donic:

  • ceramiczne – charakteryzują się tym, że mają porowate ścianki, które przepuszczają powietrze do korzeni. Jeśli więc roślina będzie zimowała na balkonie, to warto postawić na model zaprojektowany z mrozoodpornej terakoty,
  • metalowe – są zarówno lekkie, jak i odporne na wilgoć. Na balkon i taras najlepiej sprawdzają się te z ocynkowanej blachy albo aluminium,
  • drewniane – muszą być zabezpieczone przed wilgocią odpowiednimi impregnatami. Wyjątkiem są tylko te, które powstały z drewna egzotycznego. Zanim wsypiemy do nich ziemię, to na dno donicy warto jest położyć podziurkowaną folię,
  • plastikowe – można je nabyć w bardzo niskiej cenie. Są lekkie i mogą być czyszczone wodą z mydłem. Jeśli jednak będziemy chcieli posadzić w nich duże rośliny, to należy je dodatkowo obciążyć kamieniami.

Gdzie zamówić wysokiej jakości donice na taras?

Przy wyborze donic na taras funkcjonalność jest priorytetem, ale nie można zapominać o odpowiedniej estetyce. Takie produkty muszą idealnie pasować do całej aranżacji, dzięki czemu świetnie będą się prezentować i tworzyć przytulną atmosferę.

Donice do sadzenia kwiatów, krzewów i drzewek ozdobnych można zamówić pod adresem Sklep.cermax.com.pl. Wybierając wysokiej klasy produkty, osiągniemy aranżacyjną spójność i harmonię oraz będziemy mieli pewność, że przetrwają one przez wiele lat, a nie tylko jeden sezon.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie ozdoby do domu wybrać
Nawilżacz ewaporacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nawilżacz ewaporacyjny