Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Kosmetyka paznokci – jak prawidłowo powinna wyglądać?

15 listopada 2020


Paznokcie to dla większości kobiet niezwykle ważny element ich wizerunku. Nie da się ukryć, że mają one duże znaczenie, decydując o wyglądzie dłoni, ale też świadcząc na korzyść lub niekorzyść właścicielki. Warto więc wiedzieć, jak prawidłowo o nie zadbać.

Niepełne działania

Wiele pań uważa, że o urodzie ich paznokci decyduje lakier, wobec czego nie ma w ich przypadku mowy, by paznokcie były niepomalowane. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, między innymi mówiącej o tym, że emalia dodaje uroku płytkom i całym dłoniom, ale tylko jeśli jest nienaganna. Jeśli zatem brakuje czasu, by pomalować paznokcie równo bądź nie potrafi się tego zrobić czy też lakier odpryskuje i nie ma czasu go zmyć, lepiej darować sobie stylizację. Nie ma nic gorszego niż odpryśnięty lakier z paznokci, odziera to kobietę z całej elegancji, zaś lakier nierówno nałożony wygląda groteskowo i niepoważnie.
Poza tym panie bardzo często uważają, że wystarczy zmyć starą warstwę i położyć nową, by ich paznokcie były zadbane. W ich opinii jest to kompletny manicure, podczas gdy wcale tak nie jest. Kosmetyka paznokci obejmuje znacznie więcej działań i jeśli nie wykona się ich wszystkich, nie można mówić, że ma się zadbane paznokcie.

Jak powinien wyglądać kompleksowy manicure?

Niezależnie od tego, czy maluje się paznokcie, czy nie, warto zawsze, systematycznie wykonywać te sama działania. Prócz zmycia starego lakieru, należy też opiłować paznokcie w celu ich skrócenia i/lub nadania im precyzyjnego kształtu, a także wyszlifować płytki z wierzchu. Chodzi o usunięcie brzydkich nierówności. Jeśli paznokcie nie będą malowane, warto użyć polerki, której ostatnia faza nadaje paznokciom piękny połysk. Gdy zaś planowane jest malowanie, lepiej wyrównaną powierzchnię zostawić matową, co zapewni lakierowi lepszą przyczepność. Wiele pań rezygnuje z tego zabiegu, nie zauważając, że nierówności i bruzdy są pod lakierem doskonale widoczne i prezentują się bardzo nieestetycznie. Wówczas nawet najpiękniejszy i najrówniej położony lakier nie wygląda dobrze.

Pięta achillesowa – skórki!

Jeszcze więcej kobiet ma problem ze skórkami, tymczasem odpowiednie zadbanie o nie jest nawet jeszcze ważniejsze, gdy maluje się paznokcie, gdyż zwłaszcza wyraziste kolory bezlitośnie podkreślają wszelkie niedociągnięcia w tej kwestii. Narośnięto na płytki skórki wyglądają fatalnie, a już zwłaszcza wtedy, gdy są pomalowane lakierem. Trzeba zatem wymoczyć dłonie lub użyć specjalnego preparatu zmiękczającego skórki, a następnie odsunąć je lub wyciąć specjalnym przyrządem. Po takim zabiegu palce i paznokcie będą wyglądać bardzo estetycznie – różnica będzie ogromna, nie warto więc z niego rezygnować, tym bardziej że bardzo szybko można dojść do wprawy. Gdy nie potrafi się tego robić, doskonale będzie udać się do kosmetyczki. Już po pierwszej wizycie będzie się wiedziało, jak należy prawidłowo wykonywać manicure – i dlaczego warto zadać sobie trud jego wykonania. Dłonie będą bowiem prezentować się bardzo estetycznie i elegancko.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obuwie domowe

Jak wybrać obuwie domowe?

14 września 2021

modne torebki
modne koszule damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

modne koszule damskie