Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Jaki kolagen wybrać?

25 listopada 2020

Wraz z wiekiem w organizmie spada ilość kolagenu. Prowadzi to do zmian w obrębie skóry, włosów, paznokci oraz narządów wewnętrznych. Dlatego tak ważne jest, aby już po ukończeniu 25 roku życia rozpocząć suplementację kolagenem. W związku z tym warto się dowiedzieć, jaki kolagen będzie najlepszym rozwiązaniem. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Wszystkie ważne odpowiedzi poniżej!

Czym jest kolagen?

Kolagen to jedno z najważniejszych i najpowszechniejszych białek w organizmie. Ma ono wpływ na podstawowe funkcje biologiczne, których prawidłowe działanie jest niezbędne do utrzymania skóry, włosów i paznokci w dobrym stanie.

Suplementacja kolagenem jest niezbędna. Ludzki organizm nie jestem w stanie wytworzyć tego podstawowego białka. Z tego powodu konieczne jest dostarczanie go z zewnątrz. Współcześnie producenci zaoferować mogą kolagen, który występuje w formie:

– kapsułek,
– płynu,
– tabletek.

Dodatkowym problemem związanym z kolagenem jest jego stosunkowo trudna wchłanialność. Oznacza to, że spora część spożytego kolagenu niezależnie od tego czy będą to tabletki, płyn czy też kapsułki nigdy nie zostanie wchłonięta do organizmu. Z tej przyczyny zawsze warto stawiać na kolagen w najlepszej dla ludzkiego organizmu formie.

Kolagen rybi – dlaczego należy stosować?

Kolagen może być uzyskany z kilku źródeł. Nie można jednak zapominać, że pochodzenie kolagenu ma bezpośredni wpływ na jego jakość. Obecnie wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest kolagen rybi, który wyróżnia się najwyższym poziomem wchłanialności. W przeciwieństwie do innych wyrobów kolagenowych, stosując produkt pochodzący z ryb morskich można mieć pewność, że jego większość zostanie wchłonięta do organizmu.

Dobre wchłonięcie się kolagenu do organizmu jest kluczowe. Jest to jedno z najważniejszych białek budujących ciało. Stanowi ono aż 30% wszystkich komórek białkowych, które znajdują się m.in. w skórze. Oznacza to, że w przypadku niedoboru tego kluczowego białka nie można liczyć na regenerację skóry. Nie jest to jednak jedyna przyczyna, z powodu której warto stosować rybi kolagen.

Ma on również bardzo duży wpływ na funkcjonowanie podstawowych układów w organizmie. Jego niedobory mają negatywny wpływ m.in. na układ immunologiczny, czy też na układ kostny. Dodatkowo braki kolagenu mogą prowadzić do różnorodnych dysfunkcji w obrębie nerek, wątroby, czy też żołądka. W praktyce oznacza to, że kolagen rybi jest najlepszym rozwiązaniem.

Najlepsza forma kolagenu

Każda osoba, która zastanawia się, jaki kolagen wybrać wie, że najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie kolagen rybi. Warto jednak mieć na uwadze, że istnieją skuteczne sposoby na zwiększenie wchłaniania ważności tego białka. W tym celu najlepsze preparaty uzupełniane są o odpowiednie substancje aktywne.

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na poprawną wchłanialności kolagenu jest uzupełnienie go witaminą C lub E. Dlatego zawsze warto stawiać na produkty producentów, którzy mogą zaoferować tak skomponowany skład. Nie jest to jednak jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę.

Kolejna kwestia to wybór pomiędzy kolagenem w tabletkach, proszkiem w kapsułkach, a kolagenem w płynie. Obecnie największą popularnością cieszą się preparaty kolagenowe w formie kapsułek. W ich wnętrzu znajduje się kolagen pod postacią proszku. Tego rodzaju produkt wyróżnia się wysokim poziomem wchłanialności.

Innym rozwiązaniem jest nabycie kolagenu w formie tabletek. Należy jednak pamiętać, że produkt w tej formie najczęściej nie jest wzbogacony o tak kluczowe witaminy, jak witamina E oraz witamina C. Ostatnim rozwiązaniem jest nowoczesny kolagen w płynie.

Warto mieć na uwadze, że płynna forma rybiego kolagenu jest stosunkowo nowym rozwiązaniem. Pojawiły się one na polskim rynku dopiero kilka lat temu! W przypadku tego rodzaju produktu ma się do czynienia z niewielkimi buteleczkami, w których wnętrzu znajduje się płynny kolagen.

Dobrym rozwiązaniem może być sprawdzenie wszystkich z trzech dostępnych form. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przetestować najlepsze rozwiązanie i wybrać kolagen, który spełni wszystkie oczekiwania.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie ozdoby do domu wybrać
Nawilżacz ewaporacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nawilżacz ewaporacyjny