Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak dobrać fryzurę do kwadratowej twarzy?

22 grudnia 2020

Z pewnością każda kobieta uwielbia chodzić do fryzjera. Regularne dbanie o włosy w salonie fryzjerskim nie tylko sprawia, że włosy są zdrowe i wyglądają pięknie, lecz wiele kobiet lubi co jakiś czas coś zmieniać w swoim wyglądzie i przechodzić metamorfozę. Jednym ze sposobów na uwidocznienie swojej atrakcyjności jest właśnie zmiana fryzury. Ponadto idealne uczesanie dodaje kobietom pewności siebie. Pamiętać jednak należy, że fryzura powinna być odpowiednio dopasowana do kształtu twarzy. Jak zatem dobrać fryzurę, by wyglądała ona perfekcyjnie?

Kształty twarzy

Dobranie fryzury należy rozpocząć od rozpoznania kształtu twarzy. Najczęściej wyróżnia się twarze o kształcie: owalnym, trójkątnym, kwadratowym, okrągłym. Według profesjonalnych stylistów fryzur idealnym kształtem twarzy jest owalny, bowiem najłatwiej dopasować można do niego fryzurę. Kobietom z takim kształtem twarzy pasują niemalże wszystkie uczesania. Niestety panie z kwadratowym kształtem twarzy nie mogą cieszyć się takim rozwiązaniem, bowiem często mają problem z doborem fryzury, która podkreśli ich atuty i zakryje mankamenty urody. Uważa się, że odpowiednia fryzura dla kwadratowej twarzy to taka, która zatuszuje linię podbródka i optycznie wydłuży twarz.

Rodzaje fryzur dla kwadratowej twarzy

Oczywiście, w zależności od sezonu, kanon odpowiednich fryzur dla kwadratowej twarzy może się zmieniać, ponieważ zmieniają się trendy i moda, jednakże istnieją uniwersalne fryzury, które od dawna są modne. Kobietom o kwadratowym kształcie twarzy pasują strzyżenia z pazurem, np. krótkie włosy z asymetryczną grzywką. Dodatkowym atutem takiego strzyżenia jest fakt, że można ją dowolnie stylizować, np. zaczesywać grzywkę do góry lub na bok. Istotne jest jednak, by przedziałek znajdował się z boku lub też w ogóle go nie było, ponieważ przedziałek na środku sprawia, iż geometryczność twarzy jest jeszcze bardziej widoczna.

Kolejna propozycja uczesania dla pań o kwadratowym kształcie twarzy to włosy asymetryczne, czyli jedna strona dłuższa od drugiej. Taka fryzura dodaje kobietom nie tylko elegancji, lecz także rockowego stylu.
W przypadku fryzur okolicznościowych warto zastosować delikatne fale z kosmykami opadającymi na twarz, a także kucyki lub skośną grzywkę.

Czego wystrzegać się w przypadku kwadratowej twarzy

Kobiety o takim kształcie twarzy powinny zrezygnować z gładkich fryzur kończących się przed linią żuchwy, bowiem tego typu uczesania podkreślają mocno linie twarzy i kształt żuchwy. Ponadto należy unikać tapirowania, bujnych loków lub ciężkich grzywek, ponieważ nadają one efektu przerysowania. Niekorzystna jest także krótka fryzura, w stylu cięcia na chłopczycę, bowiem uwidacznia ona dodatkowo rysy twarzy.

Jak widać, możliwości doboru odpowiedniej fryzury, nawet dla pań o kwadratowym kształcie twarzy jest wiele, wystarczy tylko zastosować kilka prostych zasad i wystrzegać się nieodpowiednich cięć, by wyglądać olśniewająco. Samą fryzurą bowiem można podkreślić atuty swojej urody i wyglądać niebanalnie i bardzo atrakcyjnie.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski