Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Pasemka na czarnych włosach – jak zrobić je dobrze?

29 listopada 2020

Zadbana fryzura to jeden z bardzo ważnych elementów wizerunku współczesnej kobiety. Panie uwielbiają wybierać się do fryzjera po to, aby wyczarował zupełnie nowe strzyżenie albo dokonał koloryzacji. Sporo Polek decyduje się również na zmianę koloru włosów, na przykład przechodząc z ciemnego brązu czy czerni w stronę odcieni jaśniejszych. Czy można zrobić to od razu? Oczywiście, że nie, bo mogłoby to grozić mocnym zniszczeniem. Pasemka na czarnych włosach będą dobrym pomysłem na to, aby fryzurę rozświetlić i dać więcej czasu na zejście z ciemnego koloru.

Jak stopniowo zmienić kolor włosów z ciemnego na jasny?

Żaden dobry specjalista nie zdecyduje się na to, aby w jeden dzień podczas jednej dekoloryzacji, a następnie koloryzacji, zmienić kolor włosów z bardzo ciemnego na jasny. Byłoby to nieprofesjonalne i groziłoby mocnym zniszczeniem włosów. kobiety, które marzą o jaśniejszych fryzurach, muszą zatem uzbroić się w cierpliwość. Schodzenie z ciemnych kolorów na jaśniejsze może trwać nawet wiele miesięcy. Wtedy to podczas każdej koloryzacji, na przykład co miesiąc, uzyskuje się odrobinę jaśniejszy odcień, dzięki czemu finalnie fryzura może mieć nawet kolor blond. W czasie zabiegów u fryzjera wykonywana będzie dekoloryzacja. Jest to jeden ze sposobów na to, aby z włosów usunąć barwniki po wcześniejszej koloryzacji, na przykład na ciemne odcienie. Trochę prostsza procedura będzie dotyczyła kobiet, które nigdy wcześniej nie farbowały włosów i naturalnie mają ciemny kolor. Tutaj możliwości uzyskania jasnego odcienia bez zniszczenia włosów są większe, dlatego nie trzeba czekać tak wiele miesięcy.

Pasemka na czarnych włosach

Innym sposobem na wizualne rozjaśnienie twarzy, sprawienie, że fryzura będzie wyglądać lżej, jest zastosowanie pasemek. Nawet na ciemnych włosach można je wykonać po to, aby włosy nabrały życia, a fryzura prezentowała się zupełnie inaczej. W przypadku włosów czarnych, dobrym wyborem będą pasemka w różnych odcieniach brązów, które zastosuje się na pojedynczych pasma włosów. Taka fryzura będzie wyglądała bardzo subtelnie, a jednocześnie włosy nie będą płaskie i pozbawione życia. Pasemka położone w odpowiednich miejscach mogą sprawić, że fryzura będzie optycznie wyglądała na bardziej bujną, zagęszczoną. Trzeba tylko wystrzegać się jednego z bardzo niemodnych rozwiązań, jakim jest stosowanie blond pasemek na włosach czarnych. To nigdy nie wygląda dobrze, chociaż lata temu sporo kobiet decydowało się właśnie na takie rozwiązanie. Współcześnie odchodzi się od tak kontrastowych pasemek na rzecz tych, które tylko delikatnie rozjaśniają fryzurę. Przy czerni, która jest kolorem bardzo wyrazistym i mocnym, najlepiej sprawdzą się właśnie delikatne rozświetlające pasemka w różnych odcieniach brązu. Warto przeglądać magazyny dla fryzjerów, w których pokazywane są różne rozwiązania, również z koloryzacji. W ten sposób można zainspirować się i znaleźć fryzurę dla siebie. Dzięki temu również łatwiej będzie przedstawić swoją wizję fryzjerowi, który od razu zrozumie, o jaki efekt chodzi klientce. Pozwoli to uniknąć różnych błędów.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obuwie domowe

Jak wybrać obuwie domowe?

14 września 2021

modne torebki
modne koszule damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

modne koszule damskie