Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Witaminy dla nastolatków, czyli co można zrobić oprócz diety

12 grudnia 2020

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe i silne, a także aby miało sporo energii do wykonywania codziennych zadań. Tymczasem wiele dzieci boryka się z różnego rodzaju chorobami. Wiele dzieci cierpi na niedobory witamin i składników odżywczych. To wszystko powoduje apatię, senność, a w konsekwencji nawet depresję. Jak temu zapobiegać?

Leki i suplementy

Wydaje się, że kluczem do sukcesu jest dbanie o prawidłowa dietę. Tymczasem dzisiaj bardzo trudno jest zadbać o to, aby czerpać z pożywienia wszystkie potrzebne witaminy i składniki odżywcze. Jedzenie dostępne w sklepach nie jest tak bogate w wymienione składniki jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dlatego dzisiaj dieta jest o wiele bardziej uboga w witaminy i składniki odżywcze. Trzeba uzupełniać te witaminy i składniki odżywcze poprzez suplementy diety albo specjalne leki.

Witamina słońca

Bardzo ważną witaminą jest witamina D, czyli tak zwana witamina słońca. Człowiek żyjący w strefie geograficznej takiej jak Polska nie ma szans na uzyskanie prawidłowego poziomu tej witaminy tylko i wyłącznie poprzez zażywanie kąpieli słonecznych. Trzeba tę witaminy suplementować. Takie są zalecenia lekarskie. Przed zakupem danego leku albo suplementu należy wykonać pomiar poziomu tej witaminy z badania krwi. Niestety, część osób ma poziom witaminy D bardzo, bardzo niski. U takich osób pomocne będą tylko i wyłącznie ogromne dawki. Receptę może wystawić lekarz.

Witamina na depresję

Wiele młodych osób rezygnuje z jedzenia mięsa. Motywy często są związane z etyką. Oczywiście jest to bardzo szlachetna postawa. Trzeba jednak pamiętać, że dieta pozbawiona mięsa a u niektórych także pozbawiona składników odzwierzęcych, jest uboga w witaminy z grupy B. Dlatego też część nastolatków musi suplementować witaminy z grupy B. Najlepiej kupić w aptece preparat Witamina B Complex. Można mieć pewność, że taki preparat zawiera wszystkie potrzebne witaminy z grupy B. Do takich witamin należy między innymi kwas foliowy, który jest bardzo, bardzo potrzebny, szczególnie osobom młodym. Niedobór witamin z grupy B objawia się między innymi trudnościami w nauce a także stanami depresyjnymi. Oczywiście nie wolno lekceważyć depresji i stanów depresyjnych. Tego typu sytuacje zawsze powinny być skonsultowane z lekarzem psychiatrą. Warto jednak wiedzieć, że uzupełnienie witaminy D i witaminy z grupy B może bardzo poprawić stan pacjenta.

Nastolatek i witaminy

Zdrowa dieta dla nastolatka to podstawa, jeśli chodzi o zachowanie ciała i ducha we właściwej kondycji. Suplementowanie witamin nie jest niczym złym. Dobrze, kiedy wszystkiemu przygląda się zaufany lekarz. W tej sytuacji można mieć pewność, że zdrowie nastolatka jest pod kontrolą. Witaminy dla nastolatków dostępne są w wielu różnych rodzajach do wyboru. Dobrze jest poznać rzeczywiste niedobory i uzupełnić je. Nastolatek może poczuć się znacznie lepiej, kiedy stan niedoborów zostanie uzupełniony. Oprócz diety bogatej w warzywa i owoce warto zatem zorientować się w możliwościach suplementacji.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski