Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Poduszka ortopedyczna lędźwiowa – dla osób prowadzących siedzący tryb życia

14 września 2021 Poduszka ortopedyczna

Specjaliści wiele dziś mówią o tym, że powinniśmy prowadzić możliwie jak najaktywniejszy tryb życia. Aktywność fizyczna zapobiega otyłości, chorobom układu krążenia, a także wielu innym. W wielu przypadkach potrafi przeciwdziałać wadom postawy i bólom kręgosłupa. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na codzienne, aktywne życie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają tak zwaną pracę siedzącą. Z pomocą przychodzi im poduszka ortopedyczna lędźwiowa. Dlaczego warto wyposażyć się w poduszkę ortopedyczną lędźwiową?

Gdy siedzimy zbyt dużo

Siedzący tryb życia najczęściej spowodowany jest pracą, którą wykonujemy pozostając w jednostajnej, siedzącej pozycji. Spędzenie ośmiu, a często nawet i dwunastu godzin w tejże pozycji może powodować niemałe problemy z kręgosłupem. Powszechnie uważa się, że są na nie narażone wyłącznie osoby wykonujące prace biurowe. Niemniej jednak okazuje się, że także kierowcy zawodowi, kasjerzy czy inni, którzy na co dzień spędzają czas w pracy siedząc, również mogą cierpieć na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa. Pomóc im może poduszka ortopedyczna lędźwiowa, którą wystarczy odpowiednio ustawić, aby móc cieszyć się większym komfortem pracy, lepszym samopoczuciem i zdecydowanie mniejszym bólem kręgosłupa na co dzień. Poduszkę ortopedyczną lędźwiową możemy użytkować zarówno w pracy, jak i w domu. Niektórzy decydują się z niej korzystać także podczas dłuższych podróży samochodem, na przykład jadąc na wakacje. Poduszka ortopedyczna lędźwiowa będzie idealnym rozwiązaniem dla seniorów, którzy z przyczyn zdrowotnych muszą ograniczyć swoją codzienną aktywność fizyczną.

Lepsze samopoczucie za grosze

Poduszka ortopedyczna lędźwiowa rekomendowana jest zarówno przez fizjoterapeutów, jak i przez lekarzy ortopedów. Zdają sobie oni sprawę z tego, jak wiele szkód wyrządza naszemu organizmowi siedzący tryb życia. Radzą, aby użytkowały ją nie tylko osoby, które już odczuwają bóle kręgosłupa, ale także ci, którzy dopiero zaczynają pracować w pozycji siedzącej. Im szybciej przyzwyczaimy nasz kręgosłup do wygody, tym mniejsze skutki uboczne ciągłego siedzenia będziemy odczuwać w przyszłości. Oprócz tego zaleca się, aby co jakiś czas, w miarę możliwości, wstać i przejść przynajmniej parę kroków oraz wykonać odpowiednie ćwiczenia. Dzięki temu nasz kręgosłup od razu poczuje się lepiej. Zaś poduszkę ortopedyczną lędźwiową warto użytkować na co dzień – koszt jej zakupu jest naprawdę niewielki, gdyż kupimy ją nawet za mniej, niż 100 zł, inwestując tym samym w lepsze samopoczucie i zdrowie. 

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie ozdoby do domu wybrać
Nawilżacz ewaporacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nawilżacz ewaporacyjny