rybikolagen.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Poduszka ortopedyczna
Dom i Ogród

Poduszka ortopedyczna lędźwiowa – dla osób prowadzących siedzący tryb życia

Specjaliści wiele dziś mówią o tym, że powinniśmy prowadzić możliwie jak najaktywniejszy tryb życia. Aktywność fizyczna zapobiega otyłości, chorobom układu krążenia, a także wielu innym. W wielu przypadkach potrafi przeciwdziałać wadom postawy i bólom kręgosłupa. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na codzienne, aktywne życie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają tak zwaną pracę siedzącą. Z pomocą przychodzi im poduszka ortopedyczna lędźwiowa. Dlaczego warto wyposażyć się w poduszkę ortopedyczną lędźwiową?

Gdy siedzimy zbyt dużo

Siedzący tryb życia najczęściej spowodowany jest pracą, którą wykonujemy pozostając w jednostajnej, siedzącej pozycji. Spędzenie ośmiu, a często nawet i dwunastu godzin w tejże pozycji może powodować niemałe problemy z kręgosłupem. Powszechnie uważa się, że są na nie narażone wyłącznie osoby wykonujące prace biurowe. Niemniej jednak okazuje się, że także kierowcy zawodowi, kasjerzy czy inni, którzy na co dzień spędzają czas w pracy siedząc, również mogą cierpieć na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa. Pomóc im może poduszka ortopedyczna lędźwiowa, którą wystarczy odpowiednio ustawić, aby móc cieszyć się większym komfortem pracy, lepszym samopoczuciem i zdecydowanie mniejszym bólem kręgosłupa na co dzień. Poduszkę ortopedyczną lędźwiową możemy użytkować zarówno w pracy, jak i w domu. Niektórzy decydują się z niej korzystać także podczas dłuższych podróży samochodem, na przykład jadąc na wakacje. Poduszka ortopedyczna lędźwiowa będzie idealnym rozwiązaniem dla seniorów, którzy z przyczyn zdrowotnych muszą ograniczyć swoją codzienną aktywność fizyczną.

Lepsze samopoczucie za grosze

Poduszka ortopedyczna lędźwiowa rekomendowana jest zarówno przez fizjoterapeutów, jak i przez lekarzy ortopedów. Zdają sobie oni sprawę z tego, jak wiele szkód wyrządza naszemu organizmowi siedzący tryb życia. Radzą, aby użytkowały ją nie tylko osoby, które już odczuwają bóle kręgosłupa, ale także ci, którzy dopiero zaczynają pracować w pozycji siedzącej. Im szybciej przyzwyczaimy nasz kręgosłup do wygody, tym mniejsze skutki uboczne ciągłego siedzenia będziemy odczuwać w przyszłości. Oprócz tego zaleca się, aby co jakiś czas, w miarę możliwości, wstać i przejść przynajmniej parę kroków oraz wykonać odpowiednie ćwiczenia. Dzięki temu nasz kręgosłup od razu poczuje się lepiej. Zaś poduszkę ortopedyczną lędźwiową warto użytkować na co dzień – koszt jej zakupu jest naprawdę niewielki, gdyż kupimy ją nawet za mniej, niż 100 zł, inwestując tym samym w lepsze samopoczucie i zdrowie.