rybikolagen.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Dom i Ogród

Dlaczego warto sięgać po rzeżuchę?

Rzeżucha jest wartościowym dodatkiem do diety, regularne korzystanie z jej mocy każdemu z nas może przynieść wiele korzyści. Co warto wiedzieć na temat tej rośliny przyprawowej oraz jej wpływu na ogólny stan naszego zdrowia?

Rzeżucha – właściwości

Rzeżucha to ciekawa przyprawa, która swą sławę zawdzięcza leczniczym właściwościom. Roślina ta jest bardzo dobrym źródłem witamin A, C oraz witamin z grupy B, nie brak w niej też witaminy K oraz kwasu foliowego. Dodatkowo rzeżucha może dostarczyć nam sporo minerałów, m.in. żelaza i potasu. Zdrowa dieta z takim dodatkiem nabiera zatem wyjątkowej wartości, a powodów, dla których włączyć rzeżuchę do menu, jest sporo. Wiadomo, że ten dodatek może ułatwić nam trawienie, wiadomo też, że dzięki tej roślinie możemy skutecznie wzmacniać swe kości.

Dlaczego warto sięgać po rzeżuchę?

Zdrowa dieta z rzeżuchą jako częstym dodatkiem pomoże też tym osobom, które chcą się cieszyć pięknym wyglądem. Wiadomo, że sok z rzeżuchy to idealne wsparcie dla pięknej skóry i mocnych włosów, z kolei tonik z rzeżuchy to naturalny kosmetyk, który pomoże nam skuteczniej walczyć z trądzikiem.

szmatkalatka.pl