Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Jak pokonać cellulit?

23 listopada 2020


Choć cellulit jest już obecnie niemal normą, gdyż trudno spotkać kobietę, która nie miałaby go nawet w małym stopniu, kobiety wcale nie przyzwyczaiły się do tego defektu ani nie zaczęły go akceptować. Przeciwnie, większość z nich zastanawia się, jak się go pozbyć, a do czasu znalezienia skutecznej metody ukrywa ciało pod zabudowanymi ubraniami, nawet w upalne dni.

Czy cellulitu można się pozbyć?

Powszechność tego zjawiska, a także fakt, że mają je nawet gwiazdy show-biznesu, kobiety zamożne, szczupłe czy uprawiające sport, nieraz każe zastanawiać się, czy współczesna kobieta w ogóle może cieszyć się idealnie jędrnym ciałem, bez śladu cellulitu. Na pewno nie jest to łatwe, ale do osiągnięcia, trzeba tylko wykazać się naprawdę dużą konsekwencją. Kluczem do pozbycia się brzydkich nierówności skóry są bowiem nie tylko dobrze dobrane metody, ale też systematyczność w ich stosowaniu. Jest to największy problem dla pań zastanawiających się, jak pokonać cellulit i przyczyna tego, że wciąż go mają.
Poza tym warto wiedzieć, że podejmowane działania dają też ten ważny skutek, że nie pozwalają cellulitowi pogłębiać się. Zjawisko to zaś może mieć niezwykle zaawansowaną formę, do tego stopnia, że nierówności skóry będą widoczne przez ubranie, a duże guzki mogą nawet boleć! Już choćby po to, by tego uniknąć, warto więc wykonywać masaże czy wcierać kremy, nawet gdy nie widać, by istniejący cellulit się zmniejszał.

Najlepsze – połączone metody

Na najlepsze efekty walki z cellulitem mogą liczyć oczywiście te panie, które znajdą w sobie konsekwencję do systematycznych wysiłków, ale bardzo duże znaczenie ma też zmasowany atak, czyli stosowanie kilku metod jednocześnie. Ma to związek między innymi z tym, że pomarańczowa skórka tworzy się na skutek różnych przyczyn, dotykających nawet tej samej osoby, a poza tym nie da się ukryć, że jej pozbycie się należy do najtrudniejszych urodowych wyzwań. Doskonale będzie więc na przykład: pić więcej wody, stosować lżejszą dietę, uprawiać sport, a także używać kosmetyków ujędrniających. Przy okazji ich wcierania warto też wykonywać masaż, który jest doskonałym sposobem na pobudzenie krążenia i przez to jednym z najskuteczniejszych na cellulit. Masować można poprzez energiczne wcieranie, ale wygodnie będzie też zastosować specjalny masażer czy chińską bańkę. Wadą takiego rozwiązania jest to, że aby zobaczyć efekty, trzeba wykonywać takie zabiegi systematycznie, dwa razy dziennie. Świetnie będzie też dołączyć naprzemienne ciepłe i chłodne prysznice, które również wspaniale pobudzają krążenie. Prysznic zawsze też powinno się kończyć strumieniem chłodnej wody. W dodatku dla skóry ze spadkiem jędrności jest on zdrowszy niż kąpiel w wannie, zwłaszcza długa i gorąca, gdyż zabiegi takie sprzyjają wiotczeniu skóry.

Pomóc mogą suplementy

W przypadku osób zdeterminowanych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się też suplementy. W sprzedaży znaleźć można specjalne tabletki usuwające cellulit, ale pomóc mogą też wszelkie preparaty oczyszczające, jak również pomagające usuwać nadmiar wody z organizmu.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie ozdoby do domu wybrać
Nawilżacz ewaporacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nawilżacz ewaporacyjny