Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak zostać wizażystką i rozpocząć pracę w zawodzie

14 grudnia 2020

Wizażysta to nowe określenie zawodu makijażysty, który z powodu zmiany potrzeb odchodzi w niepamięć. Makijażysta to osoba, która zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych makijaży, a wizażysta oprócz tego dba również o oczyszczenie, pielęgnację i stan skóry. Profesjonalny wizażysta musi również ciągle podnosić swoje kwalifikacje, umieć rozpoznawać typy urody i indywidualnie dobierać do nich kosmetyki i techniki, ten zawód wymaga również śledzenia ciągle zmieniających się trendów w modzie i poznawania coraz to nowych technik wykonywania makijaży i pielęgnacji skóry. 

Z usług wizażysty korzystają najczęściej kobiety, które chcą wyglądać wyjątkowo i niepowtarzalnie na specjalną okoliczność – ślub, sesja zdjęciowa, Sylwester, impreza Halloweenowa, randka itp. Znajdą się również panie, które poproszą o wykonanie makijażu dziennego na rozmowę kwalifikacyjną lub o elegancki, ale subtelny makijaż na wywiadówkę dziecka. 

Jak zostać wizażystką?
Plusem tego zawodu jest duży wybór dróg, które prowadzą do powieszenia dyplomu na ścianie. Pójście w kierunku wizażu może się zacząć od wyboru liceum kosmetycznego ukierunkowanego na wizaż. Jednak jeśli etap liceum jest już dawno zamknięty, można się zdecydować na trzyletnie studium wizażu – to świetna opcja dla tych, których nie ogranicza czas, rodzicielstwo, praca, szkoła czy inne czynniki zewnętrzne. Jeśli z jakiegoś powodu ukończenie takiego studium jest niemożliwe, w każdym mieście jest do wyboru dużo profesjonalnych szkół wizażu, nauka zazwyczaj trwa od 1 roku do 2 lat.
Czym się różni studium od szkoły? Studium kładzie dużo większy nacisk na makijaże sceniczne i charakteryzacje, podczas kiedy w szkole bardziej się skupia na makijażach użytkowych. Szkoły wizażu można ukończyć w różnych wariantach – jako naukę dzienną lub weekendową. Ostatnią drogą otwierająca zawód wizażysty są kursy – trwają zazwyczaj od 1 do 7 dni i mają określoną tematykę np. kurs makijażu ślubnego lub kurs konturowania.

Jak zacząć pracę jako wizażystka?
Ukończenie edukacji w kierunku wizażysta jest jednak zaledwie początkiem. Wizażysta powinien nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, rozwijać się i poznawać coraz to nowsze techniki makijażu i pielęgnacji. 
Tak naprawdę w tej pracy liczą się umiejętności i to właśnie na ich podstawie zapada decyzja czy wizażysta będzie miał klientów. Co więc zrobić, by ich przyciągnąć? 

Kariera wizażysty zaczyna się od zbudowania portfolio. Zazwyczaj praktykanci malują bezpłatnie kobiety, które w zamian zgadzają się na udostępnienie swojego wizerunku. W portfolio powinny się znaleźć, tylko najlepsze prace, takie, które są wykonane w sposób doskonały, a pracę są różnorodne – czyli prezentowane makijaże są na kilku kobietach, na różne okazje i w różnym stylu. 

Narzędzia wizażysty
Każdy wizażysta musi zainwestować w swój zawód. 
Konieczny jest zakup zestawu pędzli oraz profesjonalnych kosmetyków do makijażu i pielęgnacji do twarzy – mając na uwadze różne typy skory, w tym również skłonne do alergii. Wykonanie profesjonalnych makijaży łączy się z odpowiednim oświetleniem raz możliwością specjalistycznego fotografowania swoich dziel na potrzeby portfolio – w tym wszystkim pomoże profesjonalna lampa pierścieniowa lead. 
Trzeba mieć na uwadze, że ten zestaw jest drogi, jednak niezbędny do rozpoczęcia zawodu wizażysty.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski