rybikolagen.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Zdrowie

Jak zostać wizażystką i rozpocząć pracę w zawodzie

Wizażysta to nowe określenie zawodu makijażysty, który z powodu zmiany potrzeb odchodzi w niepamięć. Makijażysta to osoba, która zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych makijaży, a wizażysta oprócz tego dba również o oczyszczenie, pielęgnację i stan skóry. Profesjonalny wizażysta musi również ciągle podnosić swoje kwalifikacje, umieć rozpoznawać typy urody i indywidualnie dobierać do nich kosmetyki i techniki, ten zawód wymaga również śledzenia ciągle zmieniających się trendów w modzie i poznawania coraz to nowych technik wykonywania makijaży i pielęgnacji skóry. 

Z usług wizażysty korzystają najczęściej kobiety, które chcą wyglądać wyjątkowo i niepowtarzalnie na specjalną okoliczność – ślub, sesja zdjęciowa, Sylwester, impreza Halloweenowa, randka itp. Znajdą się również panie, które poproszą o wykonanie makijażu dziennego na rozmowę kwalifikacyjną lub o elegancki, ale subtelny makijaż na wywiadówkę dziecka. 

Jak zostać wizażystką?
Plusem tego zawodu jest duży wybór dróg, które prowadzą do powieszenia dyplomu na ścianie. Pójście w kierunku wizażu może się zacząć od wyboru liceum kosmetycznego ukierunkowanego na wizaż. Jednak jeśli etap liceum jest już dawno zamknięty, można się zdecydować na trzyletnie studium wizażu – to świetna opcja dla tych, których nie ogranicza czas, rodzicielstwo, praca, szkoła czy inne czynniki zewnętrzne. Jeśli z jakiegoś powodu ukończenie takiego studium jest niemożliwe, w każdym mieście jest do wyboru dużo profesjonalnych szkół wizażu, nauka zazwyczaj trwa od 1 roku do 2 lat.
Czym się różni studium od szkoły? Studium kładzie dużo większy nacisk na makijaże sceniczne i charakteryzacje, podczas kiedy w szkole bardziej się skupia na makijażach użytkowych. Szkoły wizażu można ukończyć w różnych wariantach – jako naukę dzienną lub weekendową. Ostatnią drogą otwierająca zawód wizażysty są kursy – trwają zazwyczaj od 1 do 7 dni i mają określoną tematykę np. kurs makijażu ślubnego lub kurs konturowania.

Jak zacząć pracę jako wizażystka?
Ukończenie edukacji w kierunku wizażysta jest jednak zaledwie początkiem. Wizażysta powinien nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, rozwijać się i poznawać coraz to nowsze techniki makijażu i pielęgnacji. 
Tak naprawdę w tej pracy liczą się umiejętności i to właśnie na ich podstawie zapada decyzja czy wizażysta będzie miał klientów. Co więc zrobić, by ich przyciągnąć? 

Kariera wizażysty zaczyna się od zbudowania portfolio. Zazwyczaj praktykanci malują bezpłatnie kobiety, które w zamian zgadzają się na udostępnienie swojego wizerunku. W portfolio powinny się znaleźć, tylko najlepsze prace, takie, które są wykonane w sposób doskonały, a pracę są różnorodne – czyli prezentowane makijaże są na kilku kobietach, na różne okazje i w różnym stylu. 

Narzędzia wizażysty
Każdy wizażysta musi zainwestować w swój zawód. 
Konieczny jest zakup zestawu pędzli oraz profesjonalnych kosmetyków do makijażu i pielęgnacji do twarzy – mając na uwadze różne typy skory, w tym również skłonne do alergii. Wykonanie profesjonalnych makijaży łączy się z odpowiednim oświetleniem raz możliwością specjalistycznego fotografowania swoich dziel na potrzeby portfolio – w tym wszystkim pomoże profesjonalna lampa pierścieniowa lead. 
Trzeba mieć na uwadze, że ten zestaw jest drogi, jednak niezbędny do rozpoczęcia zawodu wizażysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.