Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Masaż i inne sposoby na cellulit

21 grudnia 2020

Cellulit to niezwykle powszechne zjawisko, trapiące obecnie niemal wszystkie kobiety, nawet nastolatki oraz panie szczupłe – wcale nie jest to cecha związana z otyłością. Nic dziwnego, bowiem zjawisko to wywołuje wiele czynników, a wyeliminowanie ich wszystkich nie jest łatwe. Nie oznacza to jednak, że trzeba się poddawać.

Cellulit naprawdę da się usunąć

Niektóre kobiety mogą pomyśleć, że skoro cellulit mają niemal wszystkie panie, nawet celebrytki czy sportsmenki, jest to coś, przed czym nie da się ustrzec ani tego wyeliminować. Na szczęście nie jest to prawda, choć zdecydowanie prawdą jest, że lepiej jest pomarańczowej skórce zapobiegać niż ją usuwać. Poza tym warto wiedzieć, że nawet jeśli nie widać efektów podejmowanych działań w postaci usuwania cellulitu, to można przynajmniej zapobiegać jego pogłębianiu się. To zaś na pewno jest gra warta świeczki. Cellulit widoczny tylko po uszczypnięciu ciała nie jest wielkim problemem, ale jeśli da się mu się rozwinąć, będzie widoczny nawet przed ubranie! Poza tym niewielkie nierówności mogą z czasem przerodzić się w wielkie guzki, które nawet mogą sprawiać ból. Nawet więc jeśli nie wierzy się w możliwość całkowitego pozbycia się pomarańczowej skórki, na pewno warto podjąć działania, by nie dopuścić do skrajnej sytuacji.

Co można zrobić?

Jak było wspomniane na początku, jest wiele czynników, które przyczyniają się do powstawania cellulitu i między innymi dlatego jest on tak powszechny – tym bardziej, że wielu z tych czynników nie da się pozbyć. Bardzo dużą rolę odgrywają tu toksyny, mające też związek z zatrzymywaniem wody w organizmie. Nie zawsze też można wiele poradzić na siedzący tryb życia. Inne czynniki wywołujące ten problem to między innymi mała dawka ruchu, niezdrowa dieta, bogata w tłuszcze i sól, zatrzymującą wodę w organizmie, stosowanie doustnej antykoncepcji (też zatrzymuje wodę) czy nawet noszenie obcisłych ubrań.

Jeśli zatem można, warto postarać się wyeliminować niektóre z tych czynników. Trzeba też wiedzieć, że na najlepsze efekty można liczyć, stosując zmasowany atak, czyli stosując kilka metod jednocześnie. Doskonale będzie zatem na przykład pić więcej wody, więcej się ruszać, a także stosować kosmetyki ujędrniające i antycellulitowe. Wiele osób nie wierzy w ich skuteczność, ale naprawdę mogą one zdziałać cuda – pod warunkiem, że są stosowane systematycznie. Doskonałym rozwiązaniem jest też masaż na cellulit – najlepiej jest stosować go po wtarciu w skórę dobrego kremu czy balsamu ujędrniającego.

Co z zabiegami medycyny estetycznej?

Cellulitu można też pozbywać się w gabinetach medycyny estetycznej. Znanych jest wiele sposobów walki z tym problemem, między innymi masaż podciśnieniowy, mikrodermabrazja, endermologia, a nawet podczerwień czy laser. Jeśli można sobie na to pozwolić, na pewno warto się na to zdecydować, ale niektóre z metod stosowanych w salonach można też stosować w zaciszu własnego domu. Jest to między innymi masaż bańką chińską czy tzw. bodywrapping – polegający na wysmarowaniu ciała środkiem wyszczuplającym i owinięciu go na określony czas folią.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski