Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Kolagen – skarb na wyciągnięcie ręki

8 lutego 2022 Kolagen

Kolagen jest niezwykłym produkowanym przez organizm białkiem, które stanowi blisko ⅓ wszystkich ludzkich białek. To budulec skóry, kości, chrząstek, zębów a nawet naczyń krwionośnych. Często nazywa się go białkiem młodości. To dzięki niemu możemy cieszyć się gładką i elastyczną skórą przez długie lata. Przy jego niedoborze pojawiają się na naszym ciele oznaki starzenia – zmarszczki, suchość skóry, matowienie włosów. Po 35 roku życia organizm produkuje go znacznie mniej, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby dostarczyć go do naszego organizmu. 

Niezwykłe właściwości kolagenu

Pierwszą i najbardziej zauważalną zaletą kolagenu jest fakt, że wspiera on stan naszej skóry. W końcu to jej podstawowy składnik. Wzmacnia ją oraz poprawia jest nawilżenie oraz elastyczność. Nie jest to potwierdzone, ale wiele osób twierdzi, że korzystnie wpłynął on na ich trądzik.

Kolagen sprawdzi się również przy dolegliwościach związanych z bólami stawów. Zachowuje on integralność chrząstki, która odpowiada za ochronę naszych stawów. Badania wykazały, że dzięki przyjmowaniu odpowiedniej dawki kolagenu, zahamujemy rozpad naszych kości.

Nie tylko skóra i kości, ale również mięśnie posiadają w składzie kolagen. Białko to jest niezbędne, aby utrzymać silne i właściwie pracujące mięśnie. Zawierają go one w granicach 1-10%.

Gdzie znajdziemy kolagen?

Przede wszystkim, doskonałym jego źródłem jest mięso i ryby. Doskonałym źródłem są galaretki z nóżek wieprzowych oraz cielęcych, golonki, salceson, kurze łapki.  Weganie i wegetarianie będą mieć więc utrudnioną sprawę. Z pomocą przychodzą produkty kolagenowe dostępne na rynku. Firma Duolife produkuje wysokiej jakości suplementy, które idealnie wpasują się w nasza dietę i styl życia. Kolagen Duolife w formie płynnej jest świetnym rozwiązaniem dla każdej osoby która chce zachować zdrową skórę na długie lata. 

Kiedy najlepiej brać kolagen?

Nie ma udokumentowanych badań, kiedy najlepiej sięgać po kolagen. Produkty Duolife najlepiej pić po śniadaniu, a nie na pusty żołądek. Białko zawarte w suplemencie sprawi, że poczujemy się syci i mniej chętnie będziemy sięgać po przekąski z rana. Możemy w ten sposób stworzyć poranny rytuał dla naszego piękna i zdrowia. 

Jeżeli pominiemy poranną dawkę, postarajmy się ją dostarczyć do naszego organizmu jak najszybciej. Dzięki regularności jesteśmy w stanie zagwarantować sobie widoczne efekty. Suplementacja od święta nie ma sensu, będzie ona jedynie stratą pieniędzy. Możemy go zamówić na sprawdzonej stronie  https://kolagenduolife.pl/.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dezodorant czy antyperspirant
usuwanie tatuażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

usuwanie tatuażu