Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jaka dieta w ciąży, aby uniknąć skurczu łydek?

24 lutego 2021 odżywianie w ciąży

W ciąży twoje ciało musi poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem. Nawet jeśli dotychczas byłaś osobą szczupłą i nie narzekałaś na swoją sylwetkę, już teraz najprawdopodobniej jesteś cięższa o przynajmniej kilka kilogramów, które odczuwasz dosłownie na każdym kroku. A stąd właśnie biorą się skurcze łydek. Nieprzyzwyczajone do takiej masy ciało zaczyna się buntować i domaga się regeneracji. Możesz mu ją zapewnić poprzez odpoczynek oraz odpowiednie odżywianie w ciąży. Dieta, w której pojawią się pewne minerały, bardzo szybko rozprawi się z uciążliwymi skurczami.

odżywianie w ciąży

Odżywianie w ciąży – co warto jeść na skurcze łydek?

W zwalczeniu dolegliwości na pewno pomoże ci magnez. Każdy zresztą wie, że to właśnie ta substancja mineralna doskonale chroni przed skurczami i zmniejsza bolesność mięśni. Gdzie ją znajdziesz? Przede wszystkim w płatkach owsianych, otrębach pszennych, różnego rodzaju kaszach (np. kaszy gryczanej), pieczywie pełnoziarnistym oraz kakao i czekoladzie. Zwiększ także podaż wapnia. Dobre odżywianie w ciąży to dieta bogata w wapń, który gwarantuje prawidłowe kurczenie się mięśni. Koniecznie spożywaj codziennie mleko lub przetwory mleczne, a jeśli nie przepadasz za takimi rzeczami, sięgnij po tofu, soję, migdały lub nasiona chia. Ogólnie rzecz biorąc powinnaś też wprowadzić do jadłospisu jak najwięcej świeżych warzyw i owoców. Produkty z tej kategorii zawierają bowiem sporo potasu. A on też zapewnia prawidłowy skurcz mięśni.

Jeżeli twoje skurcze łydek będą jednak tak silne, że cała ciąża stanie się dla ciebie nieprzyjemna, zgłoś się do swojego lekarza i poinformuj go o zaistniałym problemie.

szkolarodzenia.org.pl
usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski