Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Jak pogrubić i zagęścić włosy?

5 grudnia 2020


Gęste i grube włosy to niewątpliwie niezwykle ważna zaleta każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że o takiej czuprynie marzy każda pani, która nie może się nią pochwalić. Dotyczy to wielu Polek, nie tylko z powodu genetycznie mało imponujących włosów uwarunkowanych genetycznie, ale też mody na inwazyjną stylizację oraz braku wiedzy na temat odpowiedniej pielęgnacji. Można jednak zrobić wiele, by cieszyć się bardziej imponującą fryzurą.

Konieczne wzmocnienie włosów

Wydaje się, że jest to oczywiste, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że gęste i grube mogą być tylko mocne włosy. Jeśli są słabe, zaczynają wypadać, a także kruszyć się, przez co kucyk staje się cieńszy. O włosy warto zadbać przede wszystkim od środka, stosując suplementację oraz zdrową dietę, bogatą w składniki potrzebne organizmowi do tworzenia silnych i zdrowych włosów. Są to na przykład pierwiastki takie jak siarka, miedź, krzem, selen, żelazo, cynk czy biotyna. Kiedy cebulki i mieszki będą dobrze odżywione, wyrastające z nich włosy będą silne oraz wyraźnie grubsze. Nie da się zaś pogrubić włosów, które już istnieją, chyba że chodzi o efekt związany z ich obklejeniem. Tak działają kosmetyki pogrubiające włosy, jednak często taki skutek nie jest dobry dla ich zdrowia, gdyż obklejające je – zwłaszcza – silikony utrudniają przenikanie składników odżywczych.
Oczywiście wzmocnienie włosów ma też na celu bardzo ważną kwestię, jaką jest zahamowanie wypadania. Jest to problem wielu osób, a jeśli wypadanie jest znaczne, może doprowadzić do widocznego przerzedzenia gęstej do tej pory czupryny w krótkim czasie.

Jak zagęścić włosy?

O ile pogrubienie włosów jest trudne, a często wręcz niemożliwe, gdyż grubość włosa jest uwarunkowana genetycznie, tak zagęszczenie włosów jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście jeśli ktoś ma z natury bardzo rzadkie włosy, pomóc mu może tylko przeszczep, niemniej nie brakuje osób, które mają wiele uśpionych mieszków. Wystarczy je odpowiednio pobudzić, by wyprodukowały nowe włosy, powszechnie zwane baby hair. Można nawet sprawdzić, czy ma się takie uśpione mieszki i cebulki, wykonując badanie w gabinecie trychologa, ale można też od razu wdrożyć działania mające na celu pobudzenie odrostu włosów.

Sposobów na to jest zaś wiele. Jest to między innymi wspomniane już odżywienie cebulek i mieszków od wewnątrz, co osiągnąć można za sprawą zdrowej diety, stosowania suplementów, a także picia ziół, przede wszystkim pokrzywy i skrzypu. Niektórzy polecają też picie drożdży, ale ze względu na smak można tę metodę zamienić na zażywanie tabletek drożdżowych.
Jeszcze lepiej działają wcierki, czyli preparaty przeznaczone do wcierania w skórę głowy, mające zwykle postać wodnistych roztworów ziołowych, opartych często na alkoholu, który usprawnia ich wchłanianie. Bardzo cenny jest też wykonywany przy okazji ich wcierania masaż, który sam w sobie pobudza krążenie krwi i przez to odżywienie cebulek oraz natlenienie mieszków. Warto takie zabiegi stosować codziennie, a nawet dwa razy dziennie.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ścieżka gimnastyczna pod lupą
Rower miejski sposobem
modna odzież sportowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

modna odzież sportowa