Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Keratynowe prostowanie włosów a farbowanie – co warto wiedzieć?

17 grudnia 2020


Współcześnie fryzjerstwo bardzo się rozwija, a kobiety oraz mężczyźni mają coraz więcej możliwości aby korzystać z ciekawych rozwiązań dbania o swoje fryzury. Jednym z nich jest keratynowe prostowanie włosów, które stanowi prawdziwą rewolucję w życiu tych pań, które uwielbiają gładką i prostą fryzurę. Poniżej garść podpowiedzi informacji na temat tego zabiegu oraz odpowiedź na kluczowe pytanie o to, czy można łączyć je z farbowaniem włosów.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów

Kilkanaście lat temu zapanowała moda na bardzo gładkie fryzury. W ruch poszły prostownice, które jednak są trochę niewygodne, palą włosy, a także trzeba poświęcić trochę więcej czasu na to, aby uzyskać pożądany efekt. Dla kobiet, które nie mają czasu na codzienne stylizowanie, doskonałym rozwiązaniem będzie keratynowe prostowanie włosów. Jest to zabieg, który wykonywany jest w gabinecie fryzjerskim. Oczywiście w internecie można kupić preparaty, za pomocą których uda się zrobić keratynowe prostowanie włosów w zaciszu własnego domu, jednak trzeba mieć świadomość, że efekt może nie być tożsamy z tym, który uzyskuje profesjonalista. Podczas zabiegu stosuje się keratynę, która jest wprowadzona w głąb włosa po to, aby uzupełnić tam braki tego kluczowego składnika. Dzięki temu włosy wyglądają na dużo zdrowsze, stają się gładkie i lśniące, zagęszczone. Keratynowe prostowanie włosów sprawdza się nawet w przypadku tych kobiet, które mają włosy bardzo kręcone. Po zabiegu są one gładkie, miękkie, lśniące, a efekt finalny utrzymuje się nawet przez wiele miesięcy. Co ważne, włosy jednocześnie nie są oklapnięte, płaskie, jak to często bywa po prostowaniu zwykłą prostownicą. Fryzura jest puszysta, a objętość zachowana.

Keratynowe prostowanie włosów a farbowanie

Czy keratynowe prostowanie włosów można wykonywać w tym samym dniu, w którym dokonuje się koloryzacji? W końcu podczas jednej wizyty udałoby się wtedy u fryzjera wykonać wszystkie zabiegi, dzięki którym włosy będą zadbane i piękne. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tych dwóch zabiegów nie można łączyć. Keratynowe prostowanie włosów można wykonywać dopiero około 2 tygodnie po koloryzacji. Poza tym istotne jest to, że może ono mieć wpływ na rozjaśnienie włosów, dlatego też zawsze warto skonsultować się ze specjalistą i zapytać o to, czy w przypadku konkretnej kobiety keratynowe prostowanie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zawsze trzeba pamiętać również o odpowiedniej pielęgnacji po zabiegach. To podstawa zadbanych włosów, który zawsze pięknie się prezentują i po prostu są zdrowe. Dlaczego warto zdecydować się na keratynowe prostowanie? Oczywiście największym motywatorem będzie efekt, który jest naprawdę doskonały. Kobiety, które chcą mieć gładkie i lśniące włosy, na pewno będą bardzo zadowolone. W internecie można zobaczyć zdjęcia tego, jak prezentują się fryzury po keratynowym prostowaniu. Ważne jest również to, że będzie można zrezygnować na długi czas z prostownicy, która na pewno nie jest najzdrowszym rozwiązaniem dla żadnej fryzury.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski