rybikolagen.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Zdrowie

Rybi kolagen działa na skórę i włosy?

Wraz z wiekiem każda kobieta musi się liczyć z utratą elastyczności skóry. Dodatkowo mogą pojawić się problemy ze zmarszczkami, cellulitem czy też z rozstępami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby temu zapobiec, jest rybi kolagen.

Dlaczego kolagen z ryb morskich jest najlepszy?

Obecnie producenci mogą zaoferować kolagen pochodzący z różnych źródeł. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem jest skuteczny i nowoczesny kolagen pozyskiwany z ryb morskich. Z jakiego powodu zawsze warto stawiać na ten produkt?

Przede wszystkim kolagen uzyskany z ryb wyróżnia się na tle innych produktów najwyższym poziomem wchłanialności. Oznacza to, że większość przyjętego preparatu zostanie wchłonięta do organizmu i wywrze pozytywny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci.

Nie jest to jednak jedyna zaleta tego rodzaju produktu. Dodatkowo kolagen, który został stworzony na bazie ryb morskich, może być z łatwością wzbogacony o dodatkowe witaminy oraz substancje aktywne. Oznacza to, że w składzie oprócz samego kolagenu odnaleźć można także mające pozytywny wpływ na stan skóry inne substancje.

Jak działa kolagen rybi?

Wspomniane problemy ze zmarszczkami, cellulitem, czy też z rozstępami są związane ze spadkiem ilości kolagenu w tkankach. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczać kolagen rybi już po ukończeniu 25 roku życia. Jest to istotne, ponieważ organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać tego białka.

Dostarczając kolagen z ryb morski do organizmu, można liczyć na jego wchłonięcie się do organizmu. W odróżnieniu od innych rodzajów kolagenu wyróżnia się one najwyższym poziomem wchłanialności. Szczególnie kiedy jest on wzbogacony o witaminę C, E lub kwas hialuronowy.

Dodatkowo warto wspomnieć, że kolagen z ryb morskich nie wywołuje skutków ubocznych. Oznacza co, że każda kobieta pragnąca zniwelować zmarszczki lub poprawić elastyczność skóry może skorzystać z kolagenu zarówno w formie proszku, jak i tabletek. Warto też zapamiętać, że czysty naturalny kolagen nie zawiera żadnych szkodliwych dla organizmu konserwantów czy też parabenów.

Jak długo używać kolagenu z ryb?

Kolagen z ryb morskich to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie jędrności skórze. Jednak na dobre i bardzo dobre efekty można liczyć jedynie w sytuacji, gdy białko będzie dostarczane do organizmu regularnie przez długi czas. Koniec końców duża ilość kolagenu w organizmie jest konieczna do zachowania zdrowego i młodego wyglądu cery.

Oznacza to, że rybi kolagen powinien być stosowany tak długo, jak to możliwe. W przypadku produktów naturalnych, jakim jest omawiany kolagen, nie ma konieczności przerywania kuracji. Na przerwanie suplementacji kolagenem należy się zdecydować jedynie w sytuacji, gdy w produkcie oprócz samego kolagenu znajduje się duża ilość innych składników aktywnych.

W przypadku większości produktów zaleca się stosowanie co najmniej przez kilka miesięcy. Dobrym rozwiązaniem może być zażywanie kolagenu w formie tabletek, czy też proszku przez czas co najmniej trzech miesięcy. 90 dni to okres, który w przypadku większości kobiet jest konieczny do pełnej wymiany kolagenu w organizmie.

Kolagen w proszku i tabletkach – który wybrać?

Współcześnie kolagen oferowany jest w kilku różnych formach. Kupić można kolagen z ryb morskich zarówno w formie tabletek, proszku, jak i w formie płynnej. Bez wątpienia każde z tych rozwiązań posiada określone zalety. W przypadku kolagenu w tabletkach nie trzeba martwić się o smak suplementu, ponieważ jest on natychmiastowo przyjmowany.

Równie dużą popularnością cieszą się produkty w formie proszku. Podstawową zaletą tego rodzaju kolagenu jest możliwość wzbogacenia suplementu między innymi o witaminę C, czy też chondroityny. Dodatkowo suplement w tej formie zwykle zawiera większą ilość substancji aktywnych, niż klasyczne odpowiedniki w formie tabletek.

Ostatnią możliwością jest stosunkowo nowy na rynku kolagen w płynie. W przypadku tego rodzaju produktu ma się do czynienia z niewielkimi poręcznymi ampułkami, w których znajduje się kolagen w formie płynnej. Niezależnie od formy, która zostanie wybrana, zawsze należy zapoznać się z ulotką i przestrzegać umieszczonych w niej wytycznych.