Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Rybi kolagen działa na skórę i włosy?

19 grudnia 2020


Wraz z wiekiem każda kobieta musi się liczyć z utratą elastyczności skóry. Dodatkowo mogą pojawić się problemy ze zmarszczkami, cellulitem czy też z rozstępami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby temu zapobiec, jest rybi kolagen.

Dlaczego kolagen z ryb morskich jest najlepszy?

Obecnie producenci mogą zaoferować kolagen pochodzący z różnych źródeł. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem jest skuteczny i nowoczesny kolagen pozyskiwany z ryb morskich. Z jakiego powodu zawsze warto stawiać na ten produkt?

Przede wszystkim kolagen uzyskany z ryb wyróżnia się na tle innych produktów najwyższym poziomem wchłanialności. Oznacza to, że większość przyjętego preparatu zostanie wchłonięta do organizmu i wywrze pozytywny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci.

Nie jest to jednak jedyna zaleta tego rodzaju produktu. Dodatkowo kolagen, który został stworzony na bazie ryb morskich, może być z łatwością wzbogacony o dodatkowe witaminy oraz substancje aktywne. Oznacza to, że w składzie oprócz samego kolagenu odnaleźć można także mające pozytywny wpływ na stan skóry inne substancje.

Jak działa kolagen rybi?

Wspomniane problemy ze zmarszczkami, cellulitem, czy też z rozstępami są związane ze spadkiem ilości kolagenu w tkankach. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczać kolagen rybi już po ukończeniu 25 roku życia. Jest to istotne, ponieważ organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać tego białka.

Dostarczając kolagen z ryb morski do organizmu, można liczyć na jego wchłonięcie się do organizmu. W odróżnieniu od innych rodzajów kolagenu wyróżnia się one najwyższym poziomem wchłanialności. Szczególnie kiedy jest on wzbogacony o witaminę C, E lub kwas hialuronowy.

Dodatkowo warto wspomnieć, że kolagen z ryb morskich nie wywołuje skutków ubocznych. Oznacza co, że każda kobieta pragnąca zniwelować zmarszczki lub poprawić elastyczność skóry może skorzystać z kolagenu zarówno w formie proszku, jak i tabletek. Warto też zapamiętać, że czysty naturalny kolagen nie zawiera żadnych szkodliwych dla organizmu konserwantów czy też parabenów.

Jak długo używać kolagenu z ryb?

Kolagen z ryb morskich to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie jędrności skórze. Jednak na dobre i bardzo dobre efekty można liczyć jedynie w sytuacji, gdy białko będzie dostarczane do organizmu regularnie przez długi czas. Koniec końców duża ilość kolagenu w organizmie jest konieczna do zachowania zdrowego i młodego wyglądu cery.

Oznacza to, że rybi kolagen powinien być stosowany tak długo, jak to możliwe. W przypadku produktów naturalnych, jakim jest omawiany kolagen, nie ma konieczności przerywania kuracji. Na przerwanie suplementacji kolagenem należy się zdecydować jedynie w sytuacji, gdy w produkcie oprócz samego kolagenu znajduje się duża ilość innych składników aktywnych.

W przypadku większości produktów zaleca się stosowanie co najmniej przez kilka miesięcy. Dobrym rozwiązaniem może być zażywanie kolagenu w formie tabletek, czy też proszku przez czas co najmniej trzech miesięcy. 90 dni to okres, który w przypadku większości kobiet jest konieczny do pełnej wymiany kolagenu w organizmie.

Kolagen w proszku i tabletkach – który wybrać?

Współcześnie kolagen oferowany jest w kilku różnych formach. Kupić można kolagen z ryb morskich zarówno w formie tabletek, proszku, jak i w formie płynnej. Bez wątpienia każde z tych rozwiązań posiada określone zalety. W przypadku kolagenu w tabletkach nie trzeba martwić się o smak suplementu, ponieważ jest on natychmiastowo przyjmowany.

Równie dużą popularnością cieszą się produkty w formie proszku. Podstawową zaletą tego rodzaju kolagenu jest możliwość wzbogacenia suplementu między innymi o witaminę C, czy też chondroityny. Dodatkowo suplement w tej formie zwykle zawiera większą ilość substancji aktywnych, niż klasyczne odpowiedniki w formie tabletek.

Ostatnią możliwością jest stosunkowo nowy na rynku kolagen w płynie. W przypadku tego rodzaju produktu ma się do czynienia z niewielkimi poręcznymi ampułkami, w których znajduje się kolagen w formie płynnej. Niezależnie od formy, która zostanie wybrana, zawsze należy zapoznać się z ulotką i przestrzegać umieszczonych w niej wytycznych.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski