Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Makijaż w 5 minut – to możliwe!

5 listopada 2020

Nie brakuje kobiet, które w celu wykonania makijażu spędzają przed lustrem nawet godzinę i nawet szczerze to lubią, ale na co dzień może to być kłopotliwe, zwłaszcza rano. Można sobie tego zaoszczędzić, tym bardziej, że współczesne kosmetyki i triki makijażowe pozwalają wykonać makijaż w 5 minut lub w niewiele więcej i wyglądać świetnie. Jak to osiągnąć?

Najważniejsze – dbaj o siebie

Dla każdego oczywistym jest fakt, że najwięcej czasu na makijaż potrzebują te kobiety, które mają najwięcej do ukrycia. Nic w tym dziwnego, twarz może mieć wiele defektów, a ukrycie niedoskonałości cery czy pomalowanie rzadkich rzęs w taki sposób, by wyglądały na gęste jest znacznie bardziej skomplikowane i czasochłonne niż malowanie się wówczas, gdy nie trzeba wiele poprawek. By zatem nie musieć wykonywać bardzo starannego, pełnego i czasochłonnego makijażu każdego dnia, warto zadbać, by nie musieć dokonywać wielu poprawek. Sposobów jest na to oczywiście mnóstwo, nie musi to być więc wielki wysiłek. Zadbanie o cerę, by była pozbawiona niedoskonałości, o gęste brwi i długie rzęsy, jest w zakresie możliwości dzięki nowoczesnym kosmetykom.

Oczywiście jednak nie zawsze można osiągnąć efekt, dzięki któremu wystarczy minimum makijażu, by wyglądać świetnie. Dotyczy to między innymi kobiet korygujących za pomocą makijażu defekty swojej twarzy takie jak zbyt duży nos, pucołowate policzki czy zbyt blisko lub daleko osadzone oczy. Na szybkie wykonanie makijażu korygującego również takie niedoskonałości również jednak są sposoby.

Świetne rozwiązanie – kosmetyki wielofunkcyjne

Na rynku jest wiele produktów, które znacząco ułatwiają wykonywanie codziennego makijażu dzięki temu, że pozwalają na uzyskiwanie wielu efektów jednocześnie. Są to na przykład:

– baza pod makijaż i korektor w jednym,

– silnie kryjący puder, który zastąpi też podkład,

– podkład o matowym wykończeniu, dzięki czemu nie trzeba używać pudru,

– kredki, którymi można pomalować usta, powieki, a nawet policzki.

Są to tylko przykłady z wielu tego rodzaju produktów. Poza tym można ułatwić sobie wykonywanie makijażu. Jak? Rozprowadzanie podkładu będzie łatwiejsze, gdy będzie to kosmetyk płynny, a nie tępy, a także gdy nałoży się go na twarz pokrytą wcześniej bazą. Łatwiej będzie umalować rzęsy dużą szczotką niż maleńką. Można też zrezygnować z kresek na powiekach, które wymagają wielkiej precyzji, a najmniejsze pomyłki – ich zmywania i malowania od nowa.

Ważne triki

Poza tym jest wiele sposobów na to, by wyglądać świetnie niewielkim nakładem pracy – i kosmetyków. Warto na przykład zaopatrzyć się w rozświetlacz, na przykład płynny. Muśnięte nim kości policzkowe, czoło oraz obszar nad górną wargą czynią niezwykły efekt, dając wrażenie wypoczętej, zadbanej i starannie umalowanej twarzy. Białego cienia do powiek można zaś użyć do zamaskowania cieni pod oczami. Jego nałożenie wymaga znacznie mniej precyzji i przez to czasu niż aplikacja korektora, a efektem będą rozjaśnione okolice oczu, dające twarzy wypoczęty i promienny wygląd.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obuwie domowe

Jak wybrać obuwie domowe?

14 września 2021

modne torebki
modne koszule damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

modne koszule damskie