Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Sposoby na piękną oprawę oczu

18 grudnia 2020


Oprawa oczu, czyli rzęsy i brwi, są niezwykle ważnym elementem twarzy oraz całego wizerunku kobiety, zatem warto o nie dbać. Jeśli chodzi o rzęsy, kobiety dobrze wiedzą, jakie jest ich znaczenie, brwi jednak często są traktowane po macoszemu, nierzadko dlatego, że nie wie się, jak o nie dbać. Oto kilka ważnych porad.

Jak mieć długie i gęste rzęsy?

Nawet gdy z natury ma się mocne i gęste oraz długie rzęsy, szybko mogą one przestać prezentować taki stan, głównie poprzez częste używanie tuszu i preparatów do demakijażu. Niestety nie mają one dobrego wpływu na włoski, gdyż wysuszają je i powodują ich kruchość, a najmocniej szkodzą agresywne tusze wodoodporne. Warto zatem na noc, po demakijażu (który musi być bardzo staranny) stosować dobrą odżywkę. Trzeba przy tym wiedzieć, że preparaty nakładane na długość włosków, jak tusz, mogą jedynie zwiększyć ich elastyczność i nawilżenie, a także przyciemnić je. Jednak jeśli chce się ich wydłużenia, a także zagęszczenia, tj. przyrostu nowych rzęs, trzeba wybrać preparat, który nakłada się na linii rzęs – tylko taki ma szansę przynieść tego rodzaju rezultaty. Bardzo ważna przy tym jest systematyczność, ale też jakość preparatu. Na rynku można znaleźć preparat za kilka, ale też nawet za kilkaset złotych, przy czym oczywiście te droższe mają bardziej zaawansowane działanie. Czy warto je wybrać? Na pewno tak, gdyż nawet najmniejszy z takich produktów wystarczy na dłuższy czas stosowania.
Wadą takiego rozwiązania jest jednak fakt, że często po odstawieniu odżywki rzęsy wracają do stanu sprzed kuracji. To sprawia, że preparatu takiego trzeba używać cały czas – na szczęście w zmniejszonej częstotliwości, tylko dla podtrzymania efektów.

Co z brwiami?

Brwi większości kobiet także są osłabione, cienkie, rzadkie i wypłowiałe, ale na szczęście łatwiej jest nadać im bardziej imponujący wygląd. Rzadkie rzęsy pomalowane tuszem często zbijają się w kępki i jest ich jeszcze mniej, zaś wystarczy dobry kosmetyk i odrobina wprawy, by narysować sobie piękne, szerokie i ciemne brwi, które dodają oczom i całej twarzy wyrazistości. Na pewno jednak przede wszystkim warto zadbać o odżywienie włosków, tym bardziej, że wiele kobiet nie potrafi ładnie malować brwi – czasem efekt jest karykaturalny. Gdy zaś łuki są naturalnie piękne, tylko dodają urody.
Można je smarować olejkiem rycynowym lub stosować specjalną odżywkę. Często do odżywiania brwi i pobudzania ich porostu przeznaczone są te same preparaty, które dedykowane są rzęsom, co jest bardzo wygodne. Doskonale będzie też, w celu dodania im ciemnego koloru, zdecydować się na hennę. Zabieg ten można przeprowadzać również w przypadku rzęs, ale jest to nieco bardziej ryzykowne, poza tym na brwiach efekt jest bardziej spektakularny. Można udać się do kosmetyczki lub wykonać zabieg samodzielnie, co w dobie łatwych w użyciu preparatów nie jest trudne. Pozwoli to też oczywiście zaoszczędzić, choć ten prosty zabieg nawet w salonie nie ma wysokich cen. A ile się utrzymuje henna brwi i rzęs? To zależy w głównej mierze od częstotliwości mycia twarzy – wodą i kosmetykami do demakijażu.

ile sie utrzymuje henna brwi (brak polskiego znaku we frazie – pozwoliłam sobie dodać)

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski