Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Bezpieczna praca – bezpieczna odzież robocza

9 grudnia 2021 odzież robocza

W ostatnich latach daje się zauważyć wśród przedsiębiorców zwiększenie nacisku na bezpieczeństwo. To dobry trend. Dbałość o bezpieczeństwo pracownika po prostu się opłaca. Praca fizyczna w każdym zawodzie, wymaga przede wszystkim wygodnego obuwia roboczego. Wygodnego i bezpiecznego. To dotyczy zarówno murarza, jak i spawacza, czy dekarza. Producenci odzieży roboczej wychodzą naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i pracowników, oferując szeroki wachlarz obuwia zwiększającego wyraźnie bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac.

Obuwie robocze, a BHP

Praca na budowie, czy w warsztacie obwarowana jest szeregiem przepisów bezpieczeństwa. Producenci odzieży roboczej oferują asortyment stuprocentowo spełniający wymogi BHP. Bez odpowiedniego atestu, produkt nie może być zaakceptowany przez pracodawcę ani przez pracownika. Dotyczy to również obuwia roboczego. Tu oferta producenta jest niemal nieograniczona. Z oczywistych względów buty przeznaczone do pracy hydraulika będą się różnić parametrami od butów dekarza itd.

Co oferują producenci obuwia roboczego?

Podstawowa różnica w projektowaniu i wykonaniu bezpiecznych butów dla pracowników polega na jednoznacznym określeniu, do jakiego fachu kierowana jest oferta. Obuwie bhp musi przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo, zaś w drugiej kolejności komfort i wygodę. 

Dla fachowców, którzy mają dużą styczność z prądem elektrycznym producenci i sprzedawcy proponują profesjonalne trzewiki ochronne gwarantujące należytą izolację. Dla spawaczy, trzewiki wykonane są z materiałów bardzo wysokiej jakości. Posiadają stalowe zabezpieczenie na czubie, co pozwala na unikniecie urazu palców, cholewki zaś uszyte są z wodoodpornej skóry, podszytej od spodu dzianiną ułatwiający oddychanie stóp.

Z kolei do prac w trudnych, w mokrych i chłodnych warunkach doskonale nadają się ochronne kalosze, wykonane z nieprzemakalnego materiału, zabezpieczone specjalną wkładką antyprzebiciowa oraz ocieplone również specjalnym wkładem. Dodatkowo posiadają stalowe zabezpieczenie dla palców.

W pracy na dachach, szczególnie przy czyszczeniu i malowaniu pokryć stalowych doskonale sprawdzają się trzewiki ochronne zabezpieczające stopy pracownika przed przebiciem, przedostaniem się środków chemicznych, takich jak oleje, rozpuszczalniki, czy farba.

W sezonie zimowym niezbędne w pracach przy odśnieżaniu są buty typu śniegowce. Wyposażone w masywną, acz lekką podeszwę z protektorem zapobiegają poślizgowi, a dodatkowo ocieplone są futerkową dzianiną, co sprawia, że stopy nie marzną, a jednocześnie mogą swobodnie oddychać. 

Paleta dostępnego na rynku obuwia roboczego jest stale poszerzana o nowinki technologiczne i nowe, lepsze rozwiązania. Wszystko po to, aby praca, niezależnie od rodzaju, warunków i pory roku była bardziej wygodna, przyjemna, a przede wszystkim bezpieczna.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ekologiczny kalendarz Lediberg
akcesoria do tworzenia słodkich arcydzieł
karabin warto kupić do celów sportowych

Jesteś zainteresowany reklamą?

karabin warto kupić do celów sportowych