Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wybrać odpowiednie trzewiki robocze?

14 września 2021 trzewiki robocze

Do przestrzegania zasad BHP zobowiązani są zarówno właściciele firmy, dyrektorzy poszczególnych działów, jak i wszyscy, pozostali pracownicy. To od respektowania zaleceń zależy, czy praca będzie w pełni bezpieczna nie tylko dla nas, ale i dla naszych kolegów. Szczególną rolę w pracy wielu osób odgrywają trzewiki robocze. Jak wybrać właściwe trzewiki robocze dla siebie i swoich pracowników?

Buty dopasowane do potrzeb

Na początku należy zwrócić uwagę na fakt, iż buty robocze muszą być przede wszystkim dopasowane do potrzeb konkretnego pracodawcy. Nie chodzi tutaj oczywiście o potrzeby własne, a te, które wymusza środowisko pracy i jego specyfika. Trzewiki robocze mają za zadanie chronić pracowników przed warunkami szkodliwymi. Dlatego też ich wybór należy skonsultować ze specjalistą do spraw BHP, którego zatrudnia dana firma. W przypadku braku owego specjalisty, rekomendację powinna wydać osoba przeprowadzająca szkolenia wstępne i okresowe dla pracowników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wygoda i bezpieczeństwo

Jak się okazuje, wybór trzewików roboczych nie może być przypadkowy – muszą one gwarantować bezpieczeństwo, lecz zarazem dawać komfort chodzenia pracownikom. Nie od dziś wiadomo, że pracownik, który nie czuje się dobrze w swojej pracy, nie będzie wykonywał swoich obowiązków w sposób efektywny. Przyczyną braku poczucia komfortu może być na przykład zbyt niska lub wysoka temperatura w pomieszczeniu, nieodpowiedni sprzęt, zbyt długie godziny pracy. Niemniej jednak nie możemy zapominać również o stroju oraz obuwiu ochronnym. Chodzenie w niewłaściwie dobranych, niewygodnych butach może okazać się przyczyną, dla której pracownik nie jest wydajny. Każdy, kto choć raz założył na siebie niewygodne obuwie doskonale wie, jak trudno się w nim poruszać, nie mówiąc już o tym, jak trudno się w nich pracuje. Dlatego też wybierajmy trzewiki robocze wykonane z dobrej jakości materiałów, których noszenie będzie przyjemnością, a nie jedynie przykrym obowiązkiem.

Nie warto oszczędzać

Trzewiki robocze to element wyposażenia pracownika, na którym naprawdę nie warto oszczędzać. Okazuje się bowiem, że wysokiej jakości obuwie, które spełnia wszystkie, restrykcyjne normy, można kupić w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy, że od jakości trzewików roboczych zależeć będzie to, czy będą one w prawidłowy sposób chronić pracownika. Muszą być więc odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także posiadać podeszwę antypoślizgową, z odpowiednią przyczepnością do podłoża. 

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ekologiczny kalendarz Lediberg
akcesoria do tworzenia słodkich arcydzieł
karabin warto kupić do celów sportowych

Jesteś zainteresowany reklamą?

karabin warto kupić do celów sportowych