Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Perfumy – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

30 maja 2021


Świat perfum jest pełen ciekawych rzeczy i wręcz magicznych doznań! Zapach to coś, co potrafi wpłynąć na wszystkie nasze zmysły – nie tylko węch! Dlatego naprawdę warto myśleć o perfumach w różnych kategoriach i dobrać je do siebie najlepiej, jak to możliwe. Niektóre osoby nie przykładają do tego większej wagi. Wybierają jedne perfumy i używają ich przez cały czas. Wiesz, że warto mieć minimum dwa zapachy, na lato i na zimę? Czy wiesz jak w ogóle zbudowane są perfumy? Te i inne informacje znajdziesz w naszym artykule!

Ciekawostki ze świata perfum – to warto wiedzieć!

Nic dziwnego, że powstają zapachy, które pozostają z nami na wiele, wiele lat. Pierwsze perfumy powstały już ponad 4000 lat temu! Jednak nie są one obecnie z nami. Mimo wszystko wiele kultowych perfum, które nie wychodzą z mody, mają już kilkadziesiąt lat! Warto wiedzieć, że zapach wpływa nie tylko na nasz węch. Nie odczuwamy perfum tylko w kategorii tego, że mają ładny zapach. Mogą pobudzać one znacznie więcej! Tak właśnie odkryto, że na mężczyzn mocno działa zapach tuberozy. Damskie perfumy często go zawierają! Ciekawe jest także samo tworzenie zapachów. Działa to dokładnie tak, jak mieszanie kolorów. Możemy stworzyć coś zupełnie nowego przez połączenie różnych woni zapachowych!

Jak zbudowane są perfumy?

Aby móc wybrać idealne perfumy warto poznać ich budowę. Okazuje się, że nie wyczuwamy wszystkich nut zapachowych w tym samym momencie i z tą samą intensywnością. Najpierw wyczuwalna jest głowa zapachu. To bardzo intensywny, ale krótkotrwały element. Po nim pojawia się serce, które jest charakterystycznym składnikiem całej kompozycji. To, co jest najbardziej intensywne i najdłużej utrzymuje się na naszej skórze, to baza lub inaczej podstawa. W każdej tej grupie znajdują się inne elementy zapachowe, które razem tworzą unikalne połączenie. Warto wiedzieć też, że perfumy to najmocniejszy, najbardziej intensywny produkt. Jest on jednak najdroższy. Dlatego zwykle w perfumeriach znajdują się wody perfumowane albo toaletowe. Są mniej intensywne i trwałe, ale w lepszej cenie. Warto postawić właśnie na nie!

Niesamowity świat perfum stoi przed Tobą otworem!

To garść informacji, która z pewnością zasieje w Tobie ziarno ciekawości. Jeśli do tej pory nie interesowałeś się zapachami i perfumami, to warto to zmienić! Mogą one całkowicie odmienić Twój wizerunek, albo też podkreślić osobowość. Wszystko zależy od tego, jaką kompozycję wybierzesz!

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ekologiczny kalendarz Lediberg
akcesoria do tworzenia słodkich arcydzieł
karabin warto kupić do celów sportowych

Jesteś zainteresowany reklamą?

karabin warto kupić do celów sportowych