rybikolagen.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kosmetyki do włosów
Zdrowie

Sposoby na lepszą objętość fryzury

Jak zapewnić włosom świetny wygląd i genialną objętość? Najlepiej myć je rzadziej, czyli maksymalnie raz na trzy dni, a oprócz tego wykonywać na nich różne dodatkowe zabiegi. Znakomite są chociażby płukanki. Można je tworzyć z gotowych preparatów albo z tych produktów, które każdy zwykle ma w domu.

Świetnie działają bowiem płukanki piwem. Potrafią zastąpić nawet najbardziej specjalistyczne kosmetyki do włosów, a jako że są naturalne, to włosom przy okazji nie szkodzą – jedynie zapewniają im lepszy wygląd. Takie płukanki były stosowane już przez kobiety w dawnych czasach, ale i dziś nie można im odmówić wysokiej skuteczności. Warto na pewno je sprawdzić. Według niektórych piwne płukanki mogą nawet poradzić sobie z problemem nadmiernie wypadających włosów i sprawić, że większą ich ilość pozostanie na głowie. Do płukania pasm warto wykorzystać drożdże piwne. Są one bardzo zdrowym i wartościowym składnikiem dla włosów. Nie dość, że fantastycznie je odżywiają, to jeszcze do tego pobudzają je do wzrostu. A im więcej jest tych włosów na głowie, tym bardziej objętościowa staje się stworzona z nich fryzura.

Ostatnia już rada tyczy się suszenia włosów. Gdy już wszystkie kosmetyki do włosów zostaną na nich zastosowane, a pasma będą mokre, należy zacząć pomału je suszyć. Koniecznie chłodnym powietrzem! Głowę należy przechylić w dół, by suszyć włosy od samych ich końców. Dzięki temu fantastycznie się one uniosą i odbiją się od samej skóry. Fryzura nabierze wtedy maksymalnej objętości, zwłaszcza gdy utrwali się ją lakierem do włosów.

tricologica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *