rybikolagen.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kosmetyki do włosów
Uroda

Sposoby na lepszą objętość fryzury

Jak zapewnić włosom świetny wygląd i genialną objętość? Najlepiej myć je rzadziej, czyli maksymalnie raz na trzy dni, a oprócz tego wykonywać na nich różne dodatkowe zabiegi. Znakomite są chociażby płukanki. Można je tworzyć z gotowych preparatów albo z tych produktów, które każdy zwykle ma w domu.

kosmetyki do włosów

Kosmetyki do włosów – czy płukanki piwem są dobre?

Świetnie działają bowiem płukanki piwem. Potrafią zastąpić nawet najbardziej specjalistyczne kosmetyki do włosów, a jako że są naturalne, to włosom przy okazji nie szkodzą – jedynie zapewniają im lepszy wygląd. Takie płukanki były stosowane już przez kobiety w dawnych czasach, ale i dziś nie można im odmówić wysokiej skuteczności. Warto na pewno je sprawdzić. Według niektórych piwne płukanki mogą nawet poradzić sobie z problemem nadmiernie wypadających włosów i sprawić, że większą ich ilość pozostanie na głowie. Do płukania pasm warto wykorzystać drożdże piwne. Są one bardzo zdrowym i wartościowym składnikiem dla włosów. Nie dość, że fantastycznie je odżywiają, to jeszcze do tego pobudzają je do wzrostu. A im więcej jest tych włosów na głowie, tym bardziej objętościowa staje się stworzona z nich fryzura.

Ostatnia już rada tyczy się suszenia włosów. Gdy już wszystkie kosmetyki do włosów zostaną na nich zastosowane, a pasma będą mokre, należy zacząć pomału je suszyć. Koniecznie chłodnym powietrzem! Głowę należy przechylić w dół, by suszyć włosy od samych ich końców. Dzięki temu fantastycznie się one uniosą i odbiją się od samej skóry. Fryzura nabierze wtedy maksymalnej objętości, zwłaszcza gdy utrwali się ją lakierem do włosów.

tricologica.pl