Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Obrączki ślubne złote – obowiązkowy komplet na ślubną uroczystość

3 marca 2021 Obrączki ślubne złote

Ślub to niezwykle uroczyste wydarzenie, jedna z najczęściej wspomnianych sytuacji z życia. Rodzina, przyjaciele i znajomi chętnie w tym wydarzeniu uczestniczą i dzielą radość nowożeńców. Dla nich zaś obowiązkowym wyborem przed uroczystością zaślubin jest zdecydowanie się na dany komplet obrączek. Najczęściej wybierane są obrączki ślubne złote. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakie rodzaje złotych obrączek są najbardziej popularne.

Obrączki ślubne złote – piękne i trwałe

Złoto to szlachetny kruszec o dużej trwałości. Z tego właśnie względu jest najczęściej wybieranym materiałem do produkcji ślubnych obrączek – małżeństwo ma wszak być trwałe i kontynuowane przez długie lata. Obrączki ślubne złote są odporne na odkształcenia i upływ czasu. Można się w nich kąpać, pływać, nie trzeba zdejmować ich do zmywania naczyń czy innych prac domowych. Dodatkowo złoto symbolizuje dostatek i bogactwo, a także szlachetność i lojalność, czyli to, czym powinien charakteryzować się dobry związek małżeński i dostatni dom.

W ostatnich latach modne stają się obrączki dwukolorowe – z dwóch różnych kolorów złota. Są one równie trwałe, jak te klasyczne, jednokolorowe, a prezentują się oryginalnie i ciekawie. Symbolizują też połączenie dwóch elementów, tak jak małżeństwo jest połączeniem dwojga osób.

Obrączki ślubne złote – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę

Złoto, z którego wykonane są obrączki ślubne, różni się pod względem próby – te o niższych numerach będą mniej trwałe, ale też tańsze. Nie należy jednak obawiać się, że tańsze obrączki szybko ulegną odkształceniu czy zarysowaniu – nic takiego nie powinno się zdarzyć, złoto nawet niższej próby to bardzo trwały i wytrzymały metal.

Dostępne są komplety obrączek ze złota żółtego lub czerwonego o próbie 333 lub 585 oraz nieco twardsze obrączki ślubne wykonane ze złota białego palladowego i niklowego o próbie 500. Wybór zależy od gustu i preferencji nowożeńców oraz oczywiście od zasobności ich kieszeni. 

Oprócz próby złota, z którego są wykonane, obrączki ślubne złote różnią się także tym, że mogą być całkiem gładkie lub mieć wygrawerowane elementy ozdobne, a także na przykład datę ślubu czy imiona nowożeńców. Najpopularniejsze nadal są obrączki ślubne złote gładkie, to nie zmienia się od lat.

Obrączki ślubne złote mogą też różnić się grubością. Te grube, masywne, będą oczywiście odpowiednio droższe.

Bardzo ważną kwestią jest też wybranie właściwego rozmiaru obrączki. Najlepiej by nowożeńcy przymierzyli je przed ślubem, tak by podczas ceremonii nie było przykrych niespodzianek. Jeśli jednak w ferworze przygotowań do ślubu młoda para o tym zapomni, ewentualnym kłopotom można zapobiec, ale tylko wówczas, gdy obrączka jest zbyt luźna. Za dużą obrączkę można zmniejszyć, natomiast problemem pozostanie ta zbyt ciasna.

Pamiętajmy też, że korekta obrączek ślubnych wykonanych z dwóch różnych kolorów złota będzie nieco trudniejsza niż w przypadku tych jednokolorowych.

usuwanie tatuażu

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dezodorant czy antyperspirant
usuwanie tatuażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

usuwanie tatuażu