Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Popularne zabiegi laserowe

13 grudnia 2020


Medycyna i dermatologia estetyczna mogą zaproponować bardzo wiele zabiegów, usuwających rozmaite defekty skóry, takie jak niechciane owłosienie, oznaki starzenia, cellulit, widoczne naczynka czy przebarwienia. Zabiegi laserowe jednak z wolna wypierają wszystkie stosowane do tej pory techniki, a to dlatego, że są od nich nie tylko skuteczniejsze, ale też bezpieczniejsze i w dodatku mniej uciążliwe. Szczególnie zaś często stosuje się laser frakcyjny.

Dla kogo laser frakcyjny?

Zabiegi z użyciem tego urządzenia kojarzą się głównie z widocznym odmładzaniem skóry, tym skuteczniejszym, że nie dają efektów ubocznych w postaci na przykład zniekształcania rysów twarzy, jak to robią wypełniacze, dzięki czemu rezultat jest bardzo naturalny. To wysoko zaawansowane urządzenie jest jednak w stanie działać na wielu innych polach. Przede wszystkim jego zastosowanie jest jedną z nielicznych i zdecydowanie najskuteczniejszą metodą w zakresie usuwania blizn potrądzikowych. Jego zdolność kontrolowanego uszkadzania skóry i stymulowania jej regeneracji przydaje się też w przypadku usuwania zaskórników, jak również bardzo skutecznie niweluje przebarwienia skóry.

O czym trzeba pamiętać?

Zabiegi laserowe są bardzo bezpieczne względem innych metod, ale istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonania. Jest to przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią – trzeba wstrzymać się z odmładzaniem czy upiększaniem cery do rozwiązania czy zakończenia okresu laktacji. Poza tym przeciwwskazaniem może być stosowanie niektórych leków, zwłaszcza doustnych środków na problemy dermatologiczne, jak również świeża, silna opalenizna.
By zabiegi laserowe były bezpieczne i nie przyniosły niepożądanych skutków, na przykład silnego podrażnienia skóry, trzeba też bardzo ściśle stosować się do zaleceń po zabiegu. Nawet jeśli wymaga to pewnego wysiłku, związanego przede wszystkim z unikaniem ekspozycji na słońce, warto go ponieść, ponieważ efekt będzie znakomity – laser jest skuteczniejszy niż cokolwiek innego.

Zalecenia po laserze frakcyjnym

To, jakiemu zabiegowi z użyciem tego urządzenia się poddaje, nie ma większego znaczenia, gdyż oddziaływanie na skórę i działanie tego sprzętu jest takie samo. Przede wszystkim ważne jest wspomniane wyżej unikanie ekspozycji na słońce (oczywiście nie można też opalać się na solarium). Zwykle zaleca się, by unikać słońca przez 4 tygodnie po zabiegu, co może sprawiać pewien problem jeśli wykonuje się zabiegi w seriach.

Zazwyczaj zaleca się też, by nie myć okolic, na które oddziaływał laser – można to zrobić dopiero po upływie 24 godzin. Przez tydzień może utrzymywać się lekkie podrażnienie skóry, objawiające się pieczeniem i dyskomfortem, a także zaczerwienieniem – czasem mogą pojawić się też małe strupki. Pomóc może stosowanie kremów łagodzących i nawilżających, które przyspieszają też regenerację skóry, sięganie po nie jest więc bardzo wskazane. Ponadto przez kilka tygodni warto powstrzymać się od korzystania z basenu, ponieważ chlor znajdujący się w wodzie basenowej może silnie podrażnić skórę. Niewskazane jest również korzystanie z sauny.

Czy warto?

Choć zabiegi laserowe nie należą do tanich, a także, stosując je, trzeba szczególnie na siebie uważać, na pewno warto się na nie zdecydować. Laser jest skuteczniejszy niż cokolwiek innego, nie daje skutków ubocznych i gwarantuje naturalny efekt. Poza tym daje skutki na długi czas (jak w przypadku odmładzania) lub nawet na zawsze – na przykład usuwane naczynka krwionośne już nigdy się nie regenerują.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rola opieki pooperacyjnej
Planowanie posiłków
Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

Jak widzi osoba z astygmatyzmem ?

30 października 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?