Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Sposoby na piękne rzęsy

11 listopada 2020


Rzęsy to niewątpliwie bardzo ważny element kobiecej urody. Te panie, które mają długie, gęste, mocno czarne i wywinięte wachlarzyki cieszą się z efektu powiększania oczu i zwracania na siebie uwagę, podczas gdy panie mające słabe i mało widoczne włoski mocno nad tym ubolewają. Każda kobieta jednak może cieszyć się takimi wachlarzami, wystarczy tylko nieco się postarać.

Chcesz mieć rzęsy? Wyhoduj je!

Jeśli rzęsy stały się kiepskie z powodu złej pielęgnacji czy częstego malowania agresywnymi tuszami, można dość łatwo przywrócić im dawny wygląd, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Sięgnięcie po dobrą odżywkę sprawi, że istniejące włoski wydłużą się, a na pustych miejscach po utraconych zaczną pojawiać się nowe, kiełkujące rzęski. Problem jednak polega na tym, że na taki efekt zwykle można liczyć dopiero po kilku tygodniach, zaś pełne zagęszczenie i silne wydłużenie rzęs może być widoczne nawet po kilku miesiącach. Odżywki zaś należy używać bardzo systematycznie, każdego wieczora, a przy tym najlepiej będzie zainwestować w naprawdę dobry, czyli kosztowny, produkt. Na pewno warto ponieść te wysiłki, gdyż „wyhodowane” rzęsy nie potrzebują wiele tuszu, by wyglądały imponująco.

Przedłużanie i zagęszczanie

Kiedy zaś rzęsy z natury są słabe, krótkie i rzadkie lub nie chce się czekać na efekt ich regeneracji, można zdecydować się na doczepienie rzęs. W tym zakresie opcji jest bardzo wiele. Ostatnio coraz częściej kobiety decydują się na zabiegi w salonach, których efekt utrzymuje się dwa tygodnie, potem zaś rzęsy trzeba uzupełniać. Efekt jest oczywiście zachwycający, tym jednak, co może odstraszać, jest dość wysoka cena takiego rozwiązania, a także uzależnienie się od systematycznych wizyt u kosmetyczki. Niedogodności te powodują, że nie brakuje kobiet, które decydują się same doczepiać rzęsy. Co ciekawe, nie jest to już wcale rozwiązanie nadające się tylko na wielką imprezę, czyli na kilka godzin. W sprzedaży znaleźć można rzęsy, na przykład jedwabne, które przykleja się na tej samej zasadzie co u kosmetyczki i można je nosić dłuższy czas, a potem uzupełniać lub zdejmować i zakładać nowe, zależnie od ich rodzaju. Można bowiem wybrać kępki lub pojedyncze włoski. Te ostatnie dają naturalniejszy efekt, ale ich nakładanie wymaga większej precyzji. Łatwo jednakże można ją sobie zapewnić. W sieci znaleźć można porady przedstawiające przedłużanie rzęs krok po kroku, łatwo więc można to zrobić we własnym zakresie.

Wskazana ostrożność

Chcąc zapewnić sobie piękne rzęsy, warto zachować ostrożność, ponieważ okolice oczu i same oczy są, jak wiadomo, bardzo wrażliwe. Konieczne jest zatem wybranie dobrej jakości rzęs, a przede wszystkim kleju. Jeśli zaś ma się bardzo wrażliwe okolice oczu, czasem lepiej będzie zrezygnować z takiego rozwiązania – infekcje i reakcje alergiczne zdarzają się nawet w salonach.
Warto też pamiętać o tym, że przyklejanie sztucznych rzęs do prawdziwych może prowadzić do osłabienia naturalnych włosków, szczególnie szkodliwego w przypadku, gdy takie „doczepki” będą noszone często i długo.

Redakcja rybikolagen.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci, którzy śledzą najnowsze trendy w świecie mody, wskazują na innowacje w dziedzinie urody oraz promują zdrowe nawyki życiowe. Na rybikolagen.pl znajdziesz nie tylko artykuły prezentujące najnowsze kolekcje, stylizacje czy nowości kosmetyczne, ale również porady dotyczące pielęgnacji skóry, zdrowego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dezodorant czy antyperspirant
usuwanie tatuażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

usuwanie tatuażu